Українське пиво

Пшеничне (Опілля)

Пшеничне (Опілля)
Пивоварня: Опілля
Вміст алкоголю ABV: 4.1%
Рівень гіркоти IBU: 14
Щільність: 11.0%

«Опілля Пшеничне» – увібрало в себе неповторну силу та аромат українських полів. Пиво має приємний фруктовий аромат, зерновий та солодовий смак в поєднанні з легкою хмелевою гіркотою.

«Опілля Пшеничне» вариться за класичною рецептурою Шварців та є одним з найдавніших сортів пива.

Одним із найстаріших доказів існування пшеничного пива у Німеччині вважають «Казендорфські пивні амфори», які були виявлені в 1934 році. В результаті наукових досліджень були знайдені залишки перебродившого борошна пшениці. Залишки цього пива з амфор відносяться до періоду, близько 800 років до н.е.
Для виготовлення пива спочатку використовували ячмінний солод, пшеничний солод чи дешевий вівсяний солод. У пивоварінні використовувались також різні технології верхового та нижнього бродіння. Та це було лише до тих пір, доки виробництво пива не було врегульовано певними наказами.
Були введені певні обмеження, що включали чітке дотримання основних інгрідієнтів: ячмінь, хміль та вода.
В той період для варіння пива використовували традиційний метод – метод високої ферментаці, яка базувалась на використанні пшениці. Ці нововведення завели броварні в глухий кут.
Заборона на використання пшеничного солоду у пивоварінні обумовлювалась недостатньою врожайністю пшениці та її недостачею для виробництва хліба. Звісно, це було обумовлено і економічною вигодою.
Нижню Баварію, а саме Шварців, вважають батьківщиною походження сучасного баварського пшеничного пива. У 1520 році, через чотири роки після прийняття баварського закону чистоти у 1516 році Вільгельмом IV Баварським, його брат Людвік Х. Ханс Сигизмунд Дегенберг в гірських районах Шварців – отримав право варити пшеничне пиво, та продавати за хорошою ціною по всій території Баварії.
У 1567 році – заборону на варіння пшеничного пива було поновлено. Причина: споживання великих об’ємів пшениці на «непотрібний напій, який не годує». Звісно, на Дегенбергів цей закон не мав впливу. Монополізм на варіння пшеничного пива приносив просто колосальні прибутки.
У 1602 році останній Дегенберг помер, не залишивши після себе спадкоємців. Весь спадок та право варити пиво перейшло Баварському герцогу Максиміліану І. Герцог не відмовився від привілегій варіння пшеничного напою, тому заборони 1567 року не були відмінені.
Він створив свою монополію, та разом із головним пивоваром Зігмундом Бетлом заснував спільну пивоварню.
Монополія на виробництво пшеничного пива було надійним джерелом прибутків, які склали більшу частину витрат, пов’язаних із 30-річною війною.
Оскільки виробництво пшеничного пива було превілегією царського дому та розповсюджувалось лише на Мюнхен – з часом, по всій країні стали з’являтись пшеничні пивоварні, які так само могли варити пиво та за певний податок.
У 1761 році був виданий указ, який не обмежував виробників пшеничного пива ні на рецептуру, ні на періоди у які його можна варити.
Та в середині 18 сторіччя, попит на світле пиво став падати. Тим часом, популярності набирало традиційне темне пиво. Це відбулось за рахунок покращення технології виробництва темного баварського пива. Посилаючись на це, у 1798 році курфюст Карл Теодор дав право усім пивоварням які належали до аристократії та монастирям варити пшеничне пиво. Та це не врятувало ситуацію.
Пшеничне пиво втратило свою популярність у зв’язку із зміною смаків, та перестало приносити стабільні прибутки. Внаслідок цього, в 1800-1812 роках усі пивоварні Герцога, за виключенням «Браун Хофбройхаус» в Мюнхені та Шлайсхайм, були продані, чи здані під оренду.
Деякі із цих пивоварень зберегли виготовлення пшеничного до 60-х років минулого століття. Та воно не користувалось великою популярністю на ринку, та було так званою «Сплячою сенсацією».
На сьогоднішній день, баварське пшеничне пиво славиться найбільшим попитом серед усіх сортів пива не лише на внутрішньому ринку Баварії, а й за її межами.

У 1996 році тернопільська пивоварня «Опілля» вперше зварила «Пшеничне» за класичною рецептурою Шварців.

Характеристики пива Опілля Пшеничне

Сорт: Світлий Лагер / Pale Lager
Калорійність: 42 ккал / 100г
Поживна цінність: 4,6г / 100г
Густина (OG): 11%
Міцність (ABV): 4,1%
Гіркота (IBU): 14

Коментувати

Останні новини