Українське пиво
Пивоварня Опілля

Пивоварня «Опілля» розташована у м.Тернопіль. Веде свою історію з 1851 року, саме тоді була заснована перша велика пивоварня Тарнополя.

Історія пивоварні Опілля

Підприємство веде свою історію від броварні, збудованої 1851 року у місцевості Провалиха, розташованій між центральною частиною Тернополя і Білою. Протягом декількох десятиліть власниками пивоварні, яка швидко стала одним з головних постачальників пива до кнайп Тернополя, була родина Гольдбергів. 1906 року Юліум Боар бере в оренду пивоварню. З цього часу розпочинається бурхливий розвиток підприємства. У 1913 році Боар остаточно викупив пивоварню у Амалії Гольдберг. Броварня, відома на той час під назвою «Провалиха» (за місцем розташування), розпочинає випуск сортів пива «Бак», «Марцеве» і «Лежак». Частина продукції експортується до Європи. 1931—1932 роках власниками пивоварні стають Лезар Кірхнер та Марек Блюмендфельд. На підприємстві працює 7 робітників. Невдовзі після приєднання земель Західної України до СРСР у 1939 році підприємство було націоналізоване. Назва з «Провалихи» змінюється на Тернопільський пивзавод №1. Підприємство входить до Тернопільського пивоб’єднання Мінхарчопрому УРСР. У 1944 році підприємство уперше досягло потужності у 100 тисяч декалітрів пива в рік. Протягом 1950—1958 років на підприємстві проведено масштабну реконструкцію. Дерев’яні чани і куфи замінюються на сучасні на той час, металічні чани і танки, впроваджується охолодження пива за допомогою штучного холоду, варочне відділення і сушка солоду переводяться на газове паливо, що значно покращило санітарні умови заводу, якість продукції і умови праці робітників. Механізується ряд процесів в цеху пляшкового розливу. Потужність заводу зростає до 350 тисяч декалітрів пива на рік. Протягом 1965—1966 років відбувається друга велика реконструкція заводу. Змінюється вигляд всіх цехів заводу. Вогневий двохпосудний варочний порядок замінили чотирьохпосудним паровим, що дозволило збільшити потужність заводу втричі, встановили механізовані замочні чани і впроваджено повітряно-орочисну замочку ячменю, розширено бродильне відділення, установлено сім нових бродильних чанів по 14500 літрів кожний, збудовано ще одне лагерне відділення і установлено 38 алюмінієвих танків ємкістю 90 гектолітрів. В цеху розливу змонтовано нову автоматичну лінію потужністю 6 тісяч пляшок. 1970—1972 роках відбувається третя реконструкція по розширенню діючих цехів. Будується ще одне бродильне відділення на 5 чанів по 14500 літрів, лагерне відділення на 21 алюмінієвий танк ємністю 145—150 гектолітрів кожен. Збудовано новий холодильно-компресорний цех. В цеху розливу замість автоматичної лінії потужністю 3000 пляшок в годину установлено ще одну лінію на 6000 пляшок за годину. На початку 1990-х броварня функціонувала у формі орендного підприємства, згодом її було приватизовано з утворенням приватного акціонерного товариства.

У 2011 році на завод приходить нова команда управлінців, серед яких був і теперішній почесний президент корпорації «Опілля» Ярослав Джоджик. В основу нової маркетингової стратегії поклала ідею відродити виробництво «живого пива» (непастеризованого пива) за давніми традиціями. Вирішено опиратися на українських фахівців, українські традиції пивоваріння, використання натуральної сировини. Протягом січня-травня 2011 року підприємство майже у два рази збільшило об’єми основного виробництва. «Опілля» відновило випуск відомих сортів пива «Жигулівське» та «Княже». Підприємство починає функціонувати у формі ТОВ “Пивоварня «Опілля».

З 2012 року виробництво корпорації “Опілля” щороку зростає на 50 %. Продукція компанії з’являється на ринках Одеської, Дніпропетровської, Херсонської областей. Суттєво розширено збут у Львівській, Вінницькій, Житомирській та Волинській областях. “Опілля” стає найбільшим платником податків Тернопільщини.

У 2013 році стартував черговий етап модернізації виробничих потужностей.

Запущено варильне відділення потужністю 2,2 тис.гкл/добу. Запрацювала лінія розливу у скляну пляшку потужністю 24 тис. 0,5 л. пляшок на годину, ПЕТ лінія потужністю 9 тис 1 л пляшок на годину. Загальна потужність КЕГ ліній збільшена до 180 кег/год.
Збудовано понад 24 тис.гкл. лагерних підвалів, 17,5 тис.гкл. потужностей основного бродіння, запущено силосне господарство потужністю 300 м.куб., фільтраційне відділення продуктивністю до 300 гкл/год, дріжджове відділення та відділення чистої культури дріжджів, комплекс підготовки води загальною потужністю 400 гкл/год.
Загалом збудовано біля 10 тис. м2 виробничих потужностей, адміністративний корпус площею понад 1,2 тис. м2. Загальна потужність підприємства від початку модернізації зросла у 5 разів. Темпи розбудови складають біля 1,5 тис. м2 виробничних потужностей на рік, до 3 тис. м. трубопроводів та біля 1,5 тис. м3 нових ємностей щороку.

У 2016 – 2018 роках, попри тривале падіння ринку пива в Україні, «Опілля» одне з небагатьох підприємств, яке розвивалося і показувало позитивну динаміку росту.

2017 — Тернопільський бренд потрапив до списку ТОП-100 найдорожчих брендів України, посівши 88 позицію. За оцінками експертів MPP Consulting та журналу «Новое время» вартість бренду «Опілля» склала $ 6,2 млн. «Опілля» стало одним з найбільш перспективних гравців в пивобезалкогольній галузі.

Сучасні роки на пивоварні Опілля

Збудовано та розпочато роботу у нових адміністративних та виробничих приміщеннях.
Запущено нове автоматизоване дріжджове відділення, побудовано 9-лагерний підвал, змонтована сучасна зернопідготовка та млин вологого дробіння, модернізовано трансформаторні підстанції.

Менеджмент докладає максимум зусиль, вправно поєднуючи впровадження найсучасніших технологій та збереження справжнього смаку «Опілля».

Сьогодні “Опілля” – це більше десяти унікальних сортів справжнього живого пива. Це традиційний смак напою, який виготовлено за оригінальними рецептами із натуральної, високоякісної та екологічно чистої сировини Поділля.

Нагороди пивоварні Опілля

У 2017 році пивоварня отримала нагороду Української галузевої компанії по виробництву пива безалкогольних напоїв та мінеральних вод “Укрпиво” — “Бурштинову зірку” за найбільше зростання виробництва у 2016 році, що склало 67,5 % порівняно з попереднім роком.

Золотою медаллю за високу якість світлого пива відзначили марку пива “Опілля Фірмове”, срібною – “Опілля Гайдамацьке”. У грудні того ж року “Опіллю” було вручено номінацію “Народний бренд-2017”.

2018 року під час щорічного свята пива, організованого галузевою асоціацією “Укрпиво”, “Опілля” відзначили нагородою “Бурштинова зірка” за найвищі відносні і абсолютні темпи приросту виробництва за 2017 рік. Тоді ж золотою медаллю за високу якість світлого пива відзначено сорт пива “Опілля Фірмове”, срібними “Опілля Княже”, “Опілля Гайдамацьке”.

2019 рік: Золота медаль “Укрпиво” за досягнення у виробництві продукції високої якості; “RIA” Народний бренд – переможець в номінації “Напій (пиво)”; Нагорода City life – ТОП українських потужностей.

2020 рік: “RIA” Народний бренд – переможець в номінації “Напій (пиво)”; Нагорода City life – Краща пивоварня краю; Золота і Срібна медаль “Укрпиво” – за досягнення у виробництві продукції високої якості.

Асортимент пива пивоварні “Опілля”

Коментувати

Останні новини