Українське пиво

Безалкогольне пиво

Безалкогольне пиво

Безалкогольне пиво — напій, за смаком схожий на традиційне пиво, але майже не містить алкоголю (в ньому міститься близько 0,5% алкоголю, а це менше, ніж у квасі). Він призначений насамперед для тих, хто за якоїсь причини не може вживати звичайне пиво, до якого вже є звичка. Такими причинами можуть бути розлад здоров’я, лікування від алкоголізму чи ситуація, несумісна з п’янким впливом алкоголю, наприклад, керування транспортним засобом. Створенням такого пива стали займатися в різних країнах у 1970-х роках, коли у зв’язку з різким зростанням маси автомобілів на дорогах почастішали аварії у зв’язку із сп’янінням водіїв. Особливо в ньому були зацікавлені країни, де споживання пива традиційно було дуже поширеним. Отримання напою, подібного з пивом, але практично позбавленого алкоголю, є більш складною процедурою, ніж виготовлення звичайного пива. Тому він виходить трохи більш дорогим.

Безалкогольне пиво в Україні

В Україні, термін «Безалкогольне пиво» визначене законом як насичений діоксидом вуглецю пінистий напій, одержаний під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами з об’ємною часткою спирту не більш як 0,5 відсотка, отриманий шляхом діалізу або переривання головного бродіння, або виготовлення пивного сусла зі зниженою часткою сухих речовин у початковому суслі, що відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2202.

Технологія виробництва безалкогольного пива

Технології виробництва безалкогольного пива засновуються або на зменшенні кількості алкоголю в пиві шляхом зникнення або зменшення бродіння, або на видаленні алкоголю з готового пива.

Зникнення бродіння

Застосовуються спеціальні дріжджі, які не скидають мальтозу в алкоголь, або бродіння зупиняється на визначеній стадії за допомогою охолодження. Отримане пиво містить велику кількість цукру, а його смак далекий від традиційного.

Видалення алкоголю

Видалення алкоголю можливе термічними способами, що використовують низьку точку кипіння алкоголю. Досить часто використовується вакуумна дистиляція і вакуумне випарювання. Кінцевий продукт має «варений» смак, оскільки пиво піддається дії високих температур.

Інший спосіб — мембранний. З допомогою осмосу або діалізу можливе видалення алкоголю з пива без застосування високих температур.

Безалкогольне пиво та маркетинг

Масовим маркетингом такого пива стали займатися з 1980-х років, у тому числі у зв’язку із кількістю п’яних водіїв, що збільшується. Однак до кінця 1990-х безалкогольне пиво займало менше ніж 1% світового ринку.

У деяких країнах безалкогольне пиво може використовуватися для рекламування брендів, якщо реклама алкогольного пива заборонена.

Українське пиво виду Безалкогольне пиво

Коментувати

Останні новини