Українське пиво

Dunkel (дункель)

Пиво Dunkel (дункель)

Одна частина Німеччини широко відома своїм гамірним пивним фестивалем Октоберфестом – це Баварія. Однак не всі відвідувачі свята знають, що саме на цій священній для любителів пінного території було виготовлено перше в Німеччині пиво – дункель (dunkel).

Зрозуміло, сьогодні його варять взагалі скрізь, не лише у Баварії, проте перша бочка побачила світ і була офіційно зареєстрована саме тут. З того часу всі німецькі пивовари творили свої шедеври на основі цього рецепту, тому дункель – це насправді предок решти всіх сортів.

Цікаве про темне пиво дункель

Темне пиво дункель (Dunkel) цікаве не лише тим, що вважається першим видом пива, звареного у Німеччині. Є в нього інші особливості.

  • Унікальний смак цього пінного напою регулярно вражає уяву тих, хто спробує. Справа в тому, що за консистенцією та способом приготування дункель найбільше схожий на портер. А на смак – чистий лагер. У ньому немає місця фруктовим ноткам чи хмільній гіркоті. Пиво залишає легкий ванільний та горіховий післясмак.
  • Перший Октоберфест був влаштований як весільне свято для осіб королівської крові. Був накритий величезний стіл, а головним його гостем стало пиво – цей dunkel. Зварений він був на місцевій броварні, яка на той час належала родині, яка керувала баварською землею. І сьогодні дункель вважається найважливішим видом пива, яке обов’язково варто скуштувати, якщо ви вирушаєте на Октоберфест.
  • Нащадки тієї родини й досі живі й досі живуть у Баварії. Щоправда, вже не керують, але тримають ту саму сімейну броварню, на якій було зварено першу октоберфестську пляшку дункелю. Пивоварня постачає пиво для фестивалю, а також випускає кілька інших сортів.

Dunkel – класичне німецьке пиво, скуштувати яке варто кожному, хто вважає себе поціновувачем цього напою.

Українське пиво виду Dunkel (дункель)

Коментувати

Останні новини