Українське пиво

Stout (Стаут)

Пиво Стаут

Пиво стаут ​​– темний напій із категорії елей. Для його приготування використовують палений солод, який одержують методом смаження зерен ячменю та карамельного солоду.

Історія виробництва пива Stout розпочалася в Ірландії у XVIII столітті. Але назва “стаут” вперше з’явилася на початку XIX століття для позначення різновидів портера. Напій швидко став популярним, а наприкінці ХІХ століття став вважатися лікувальним. Лікарі рекомендували його як відновлюючий засіб від багатьох недуг.

Сьогодні стаути та портери, які виробляються для масового продажу, майже не відрізняються один від одного. Але класичне пиво стаут ​​має більш темний колір порівняно з портером і має нотки кави та паленого солоду в смаку.

Види стауту

Існує кілька видів пива стаут, завдяки чому кожен любитель може вибрати напій, який припаде до душі.

Сухий стаут

Пиво міцністю 4-5%. У смаку класичного сухого стауту відчуваються солодові, карамельні та шоколадні нотки, а також гіркота, характерна для цього виду. При наливанні утворюється пишна пінна шапка кремового кольору. Колір напою варіюється від насиченого коричневого до чорного.

Сухий стаут ​​чудово поєднується із закусками з морепродуктів, особливо з устрицями. В Ірландії щороку відбувається фестиваль устриць, де він є головним напоєм. Крім того, сухий стаут ​​часто застосовують як інгредієнт пивних коктейлів.

Солодкий стаут

Для приготування солодкого стауту використовують спеціальний солод, який надає йому характерного солодко-вершкового смаку. Солодкий стаут ​​міцніший проти сухим, вміст алкоголю у ньому становить 4-6%. Але при цьому завдяки наявності лактози в складі відсутня сильна гіркота.

Вівсяний стаут

Різновид солодкого стауту. Пиво вариться із додаванням вівсянки, тому має поживні речовини. Вівсянка приносить смак напою земляні і горіхові нотки. При наливанні вівсяного стауту утворюється піна стійка шапка коричневого кольору.

Українське пиво виду Stout (Стаут)

Коментувати

Останні новини