Українське пиво

Marzen (Мерцен)

Пиво Marzen (Мерцен)

Пиво Marzen чи Мерцен – це ячмінне пиво, отримане низовим бродінням. Колір – від насичено-бурштинового до темно-коричневого. Смак – свіжі копченості. Аромат диму та незвичайний присмак були отримані внаслідок копчення ячмінного солоду на букових полінах.

«Мерцен» готують у особливій коптильні, змішуючи добірний солод із хмелем. Температура приготування – 8-9°С. Після цього його відправляють дозрівати до підвалу. Для збільшення терміну зберігання виробники підвищують міцність та щільність і висушують солод за допомогою нафти та вугілля.

У продукт додають молочну кислоту. Вона позбавляє гіркоти після копчення. В результаті напій набуває кисло-солодкого смаку. Гурмани можуть також вловити земельний смак і сухий післясмак.

Перші згадки про цей пінний напій з’явилися близько 300 років тому у Бамберзі. Пивоварня належала родині Трум та спеціалізувалася на виробництві копченого пива.

Згідно з постановою про баварське пивоваріння від 1539 року, пиво «Мерцен» дозволяється варити в період з 29 вересня до 23 квітня. З цієї причини його ще називають «березневим».

“Мерцен” найчастіше п’ють на Oktoberfest, запиваючи їм гострі страви, свинину, курча.

Зберігати рекомендується при температурі від +5°C до +25°C.
Марки пива “Мерцен”

Залежно від марки вміст спирту може бути від 4,3 до 6,5%. Розмір екстрактивності початкового сусла – 12,5%. Один із яскравих представників – пиво Schlenkerla Rauchbier Marzen. Фортеця – 5,1%. Для нього характерний насичений аромат та смак диму з копченостями. У запаху можна вловити нотки сухофруктів і землі, смак – шоколад, деревину. Темний лагер має карамельно-коричневий відтінок. Пиво відмінно поєднується з барбекю, свинячими реберцями.

Прекрасний зразок Marzen випускає броварня Ayinger. Для напою характерний карамельно-фруктовий смак, фруктово-медовий аромат, стійка піна та золотистий колір.

Пивоварня Hacker-Pschorr випускає “Мерцен” з ароматом гарбуза, меду, карамелі. Смак солодкий, з кислим присмаком. Піна висока, але швидко йде.

Українське пиво виду Marzen (Мерцен)

Коментувати

Останні новини