Українське пиво

Октоберфест повертається, але інфляція б’є по пивоварам та вартості пива

Автор: Олег Пивнюк
Октоберфест

Октоберфест повернувся в Німеччину після двох років скасування через пандемію – ті самі величезні пивні кухлі, жирні свинячі рульки, кренделі розміром з обідню тарілку, чоловіки в шкіряних шортах і жінки в традиційних сукнях із декольте.

Але хоча пивовари більш ніж раді поверненню туристичної пам’ятки баварської столиці, і вони, і відвідувачі зазнають такого тиску інфляції, який навряд чи можна було собі уявити востаннє, коли її проводили 2019 року.

По-перше, літрова кружка пива цього року коштуватиме від 12,60 до 13,80 євро (від 470 до 510 грн), що приблизно на 15% більше, ніж 2019 року, згідно з офіційною домашньою сторінкою Октоберфесту.

Захід відкривається опівдні в суботу, коли мер Мюнхена відкриває першу бочечку й оголошує “O’zapft!” або “Воно розлито” на баварському діалекті.

Німецькі пивовари стикаються з більш високими цінами на всіх етапах свого виробничого ланцюжка, від сировини, такої як ячмінь і хміль, до останніх штрихів, таких як пивні корки та пакувальні матеріали.

Це віддзеркалення інфляції, що охопила всю економіку: захмарні ціни на природний газ, спричинені війною росії в Україні, збільшують суму, яку підприємства та споживачі мають платити за енергію, тоді як відновлення попиту після пандемії ускладнює доставку запчастин і сировини.

Пивоварне обладнання часто працює на природному газі, а ціни на ячмінний солод – або зерно, якому дозволили прорости шляхом його зволоження, – зросли більш ніж удвічі. Скляні пляшки подорожчали на 80%, оскільки виробники скла платять більше за енергію. Кришки від пляшок подорожчали на 60%, не вистачає навіть клею для етикеток.

“Ціни на все значно змінилися цього року, – сказав Себастьян Утц, головний технік історичної мюнхенської пивоварні Hofbraeu, яка веде свою історію з 1589 року. – Щоб варити пиво, потрібно багато енергії. І водночас нам потрібна сировина – ячмінний солод, хміль, яка подорожчала”.

“Це ціни, яких німецька пивоварна промисловість ніколи раніше не бачила”, – сказав Ульріх Б’єн, представник історичної сімейної броварні Veltins у Гревенштайні, яка не є одним із брендів, що продаються на Октоберфесті.

У серпні інфляція сягнула 7,9% на рік у Німеччині та рекордні 9,1% у 19 країнах, що використовують євро. Зростання споживчих цін у Європі було спричинене насамперед тим, що росія (країна-агресор) обмежила постачання природного газу, внаслідок чого ціни злетіли до небес. Це пов’язано з електрикою, оскільки газ використовується для виробництва енергії, і з вартістю безлічі промислових процесів, що працюють на газі, таких як виробництво добрив, скла і сталі. Фермери також спостерігають більш високі витрати на опалення будівель і внесення добрив для посівів.

Інфляція в Німеччині “розжарюється до червоного” і до кінця року може наблизитися до 10%, сказав Карстен Бжескі, головний економіст по єврозоні в банку ING.

У будь-якому разі, Октоберфест – це такий необхідний поштовх для мюнхенських готелів та індустрії громадського харчування.

Близько 487 пивних броварень, ресторанів, рибних і м’ясних грилів, продавців вина та інших закладів обслуговуватимуть гуляк на Октоберфесті, а години роботи стануть ще довшими, ніж торік: перші пивні намети відчиняються о 9:00 та зачиняються о 22:30. Останні замовлення приймаються о 21:30.

Коментувати

Останні новини