Українське пиво

Німецьким пивоварам не вистачає вуглекислого газу

Автор: Олег Пивнюк
Німецьким пивоварам не вистачає вуглекислого газу - вони скорочують виробництво

Німецькі пивовари повідомили про збої у постачанні вуглекислого газу. Енергетична криза змушує виробників скорочувати виробництво чи взагалі його зупиняти.

Хольгер Ейхеле, голова асоціації німецьких пивоварів, уточнив, що дефіцит газу в країні посилився після того, як найбільший виробник аміаку та карбаміду – SKW Piesteritz – зупинив виробництво через зростання цін на енергію. Постачальники CO₂ оголосили про «форс-мажорні обставини» та закликали виробників напоїв шукати альтернативні джерела постачання. Нині на ринку Німеччини залишилося лише 30-40% постачальників CO₂, але ціна на газ становить майже 3500 євро за тонну (замість 100 євро за тонну 2021 року).

Асоціація пивоварів Німеччини разом із галузевими організаціями, які представляють виробників фруктових соків, мінеральної води та безалкогольних напоїв, попередила уряд, що без ефективної допомоги з боку влади ринок втратить сотні компаній та тисячі співробітників.

Нестача CO₂ найсильніше вдарила по невеликих пивоварнях, оскільки великі компанії найчастіше використовують газ, що отримується під час бродіння. Хольгер Ейхеле впевнений, що дефіциту розливного пива в Німеччині не буде: найбільше вуглекислий газ потрібен виробникам безалкогольних напоїв, а не пивоварам.

Коментувати

Останні новини