Українське пиво

Фінські пивовари просять знизити акцизи через зростання цін на пиво

Автор: Олег Пивнюк
Фінські пивовари просять знизити акцизи через зростання цін на пиво

За заявою Асоціації пивоварної та безалкогольної галузі Фінляндії, ціни на пиво в країні зростатимуть через зростання витрат на сировину та виробництво.

Так, за даними компанії Viking Malt, значно зросли ціни на ячмінь та інші зернові. «Якщо ми порівняємо ціни з даними річної даності, ми побачимо зростання. Ціни на пшеницю та ячмінь практично подвоїлися», – сказав представник компанії.

За даними статистичного відомства Фінляндії, вартість вирощування пшениці зросла на 114% з минулого року. Це пов’язано зі зростанням цін на енергоносії, а також із посухою.

“Подорожчання неминуче позначиться на цінах на продукцію”, – заявили в асоціації пивоварів. Для того, щоб урівноважити зростання витрат на виробництво, пивовари пропонують знизити акциз на пиво. Ставка його у Фінляндії одна з найвищих у світі. Обсяг споживання алкоголю у країні стабільно знижується з 2005 року.

У середньому щодо Євросоюзу зростання цін на пиво за перші чотири місяці 2022 року склало 37,2%. Німецькі пивовари побоюються, що якщо інфляція не зупиниться, німці просто перестануть пити пиво через його дорожнечу, і загальний обсяг споживання знизиться до критичної позначки.

Коментувати

Останні новини