Українське пиво

Виробництво пива в Британії може знизитися через подорожчання CO2

Автор: Олег Пивнюк
Углекислый газ

Британські пивовари зіткнулися з десятикратним збільшенням цін на вуглекислий газ, який використовується під час карбонізації та пакування пива, і можуть бути змушені скоротити виробництво напередодні пікового для країни сезону споживання в зимові свята.

За словами керівника галузевої асоціації пабів і пивоварень Енді Тайги, постачальники CO2 просто поставили клієнтів перед фактом, що тепер їм доведеться платити нову, сильно підвищену ціну, а в іншому разі виробники не зможуть гарантувати поставки.

“Це загрожує припиненням значних обсягів виробництва в дуже невідповідний час”, – сказав він.

Ситуацію, що склалася на ринку, спровокувало повідомлення американського виробника добрив CF Industries про те, що компанія закриває провідний завод з випуску аміаку у Великій Британії на тлі стрибка цін на природний газ. Цей завод виробляв вуглекислий газ як побічний продукт і забезпечував близько третини всього споживаного обсягу CO2 у Великій Британії.

У середу компанія уточнила, що завод закрито тимчасово, але не назвала терміни відновлення роботи.

Керуючий директор манчестерської пивоварні JW Lees Вільям Ліс-Джонс повідомив, що минулого тижня постачальники просили 2,8 тис. фунтів (118 тис. грн) за тонну вуглекислого газу, тоді як ще в червні тонна сировини коштувала 250 фунтів стерлінгів (10500 грн).

Його колега Олівер Робінсон із Robinsons у передмісті Манчестера зазначив, що від початку року його компанія, річний оборот якої становить приблизно 80 млн фунтів, переплатила за вуглекислий газ близько 600 тис. фунтів понад запланований бюджет. Якщо ціни залишаться на поточному рівні, додаткові витрати становитимуть ще 2,6 млн фунтів (110 млн. грн).

“Ми не можемо перенести ці витрати на наших клієнтів, оскільки наші паби і так відчувають колосальний тиск через високу інфляцію і підвищення цін від інших постачальників”, – додав він.

Основні проблеми у зв’язку з нестачею вуглекислого газу відчувають невеликі місцеві пивоварні. Провідні міжнародні компанії часто встановлюють на своїх заводах власне обладнання з виробництва CO2, але для їхніх менших локальних і крафтових конкурентів ці технології занадто дорогі.

Коментувати

Останні новини