Українське пиво

Виробництво пива подорожчало на 62% з 2020 року

Автор: Олег Пивнюк
Виробництво пива подорожчало на 62% з 2020 року

Ціни на сировину, пакувальні матеріали та транспортування пива з 2020 року зросли на 62%, підрахувала брокерська компанія eToro.

Аналітики відзначають, що темпи зростання цін на алкоголь не відповідають рівню інфляції, а на пересічних споживачів чиниться непосильний тиск. Пивовари підвищують ціни на продукцію, щоб компенсувати витрати, але при цьому втрачають клієнтів, незадоволених політикою компанії.

Індекс цін eToro розраховується з урахуванням вартості основних інгредієнтів та матеріалів, необхідних для виробництва пива: пшениці, ячменю, рису, солоду, алюмінію (для банок) та бензину (для перевезення сировини та готової продукції).

«Середня ціна на пінту пива зросла у британських пабах та магазинах на 8%, до 4,09 фунта стерлінгів (180 грн). Попереду на споживачів чекає ще різкіше збільшення цін», — заявив Бен Лейдлер, аналітик глобального ринку в eToro.

Вартість бензину зросла на рекордні 138% — на тлі світової кризи скоротилося постачання нафти з росії. Вартість ячменю та солоду зросла на 104% та 87% відповідно. Рис – єдиний товар, який упав у ціні на 1% за останні два роки.

Коментувати

Останні новини