Українське пиво

«Хмельпиво» випускає новий сорт пива «Проскурівське Класичне»

Автор: Олег Пивнюк
Пиповарня Хмельпиво

Нове пиво «Проскурівське Класичне» вже зовсім скоро зможуть оцінити усі гурмани цього напою.

Пропонуємо інтерв’ю з директором ПрАТ «Хмельпиво» Олександром Олександровичем Лисюком.

— Наші спеціалісти технологічної групи під керівництвом головного пивовара Галини Йосипівни Вержбицької, працівники виробничої лабораторії тривалий час працювали над новою рецептурою, намагалися поєднати такі смакові відтінки, щоб у результаті чимало гурманів «Проскурівське Класичне» назвали улюбленим сортом пива. Насамперед, пиво — це напій, який втамовує спрагу, тож інгредієнти підібрали так, щоб ковток за ковтком можна було відчути приємну прохолоду з ароматом, притаманним пиву, яке варили ще в давні часи. Ми чітко дотримуємося класичної, з відкритим бродінням, технології пивоваріння. Поперше, свій продукт випускаємо лише в скляних пляшках та в кегах з нержавіючої сталі. І нині Хмельницький пивзавод — єдиний в Україні, який не застосовує пластикові пляшки. Так, виробники петпляшок пропонували нам співпрацю, мовляв, це значна вигода для підприємства. Проте пиво у петпляшці взаємодіє із пластиком і негативно впливає на організм людини, до того ж, при розливі пива у петпляшку для довготривалого зберігання додаються консерванти та проводиться пастеризація продукту, від чого ПрАТ «Хмельпиво» категорично відмовилося. Тому в нашому «живому» пиві збережено чимало вітамінів, які позитивно діють на організм людини. Наше пиво залишатиметься напоєм, помірне вживання якого не шкодить здоров’ю. Вже багато років поспіль ми тримаємо свою високу марку.

— На жаль, нині чимало заводів із виробництва пива через російську агресію зруйновані або змушені були припинити роботу.

— Так, дуже прикро, що вийшли з ладу харківський, миколаївський, чернігівський заводи, тому ми нарощуємо обсяг виробництва, щоб компенсувати нестачу продукції, яка користується попитом. За сім місяців наш завод збільшив виробництво, у порівнянні з минулим роком, майже на 120 відсотків. Торговельні мережі активніше співпрацюють із «Хмельпиво», все більше споживачів оцінюють смак і якість хмельницького пива.

— В асортименті вашого підприємства було й пиво «Жигулівське». Чи продовжуватимете його виробництво?

— Ні. Хоча це і традиційне пиво, яке варимо багато років, та воно у багатьох споживачів асоціюється з країною-агресором, тому останню партію цього сорту пива буде виготовлено у вересні, а в подальшому його замінить «Проскурівське Класичне». У виробництві залишаться «Проскурівське», «Хмельницьке», «Проскурівське Бренд», «Проскурівськ е Premium». І, як вже згадав, з’явиться нове пиво «Проскурівське Класичне».

— А чому «Класичне»?

— Тому що «Проскурівське Класичне» — це пиво на основі класичної технології, зі збереженням кращих традицій пивоваріння.

— Що ж треба для того, аби зварити справжнє пиво, за яке ніколи не буде соромно?

— Це — ячмінь пивоварний, хміль, підготовлена вода і, звичайно, спеціалісти. Хміль, до речі, постачають на наше підприємство зі Старосинявщини, ячмінь — із Ружичанки, Олешина поблизу Хмельницького. У нас свої чудові свердловини на території заводу для забезпечення виробництва водою. Люди — досвідчені, старанні, які люблять свою роботу. Якщо детальніше говорити про технологію, то, до прикладу, 170 гектолітрів пива варимо 12 годин, а після цього вісім діб відбувається процес бродіння. Він зупиняється завдяки зміні температурного режиму. Після цього пиво надходить до спеціальних великих ємностей, де воно витримується мінімум 21 добу, щоб набути свого «букету». Лише після цього фільтрується і розливається. Розливаємо у скляні пів літрові пляшки, 30 або 50літрові нержавіючі кеги і в пивні бочки, з яких продаємо свіже натуральне пиво в магазині підприємства.

По матеріалам газети “Подільські вісті”.

Коментувати

Останні новини