Українське пиво

У Мексиці через підвищений попит та нестачу тари утворився дефіцит пива

Автор: Олег Пивнюк
У Мексиці через підвищений попит та нестачу тари утворився дефіцит пива

Мексика, п’ята за обсягом споживання пива країна у світі, зіткнулася з дефіцитом тари для пива та водночас зі зростанням попиту на напій.

Різке падіння продажів під час пандемії, а потім не менш несподіване скасування обмежень змусили виробників підвищити ціни, а споживачів — змістити пиво з полиць. «Коли алюмінієвих банок не вистачало, виробники пива замінили їх пляшками. Згодом попит відновився, але вже виник дефіцит пляшок — у вітчизняних виробників не вистачає потужностей для випуску тари. “Ми припускаємо, що це викликано зростанням попиту, а не зниженням пропозиції”, – упевнені експерти.

Компанія Storybird, мексиканський дистриб’ютор пива Heineken, повідомила про відсутність на складах 1,2-літрового Dos Equis (складно дістати пляшки із темно-зеленого скла для розливу). Незабаром зникли і пляшки, необхідні для розливу Heineken та Indio. Дефіцитні продукти спробували замінити на інші бренди, але покупці завалили компанію скаргами. Ціни на бренди Victoria і Corona, які виробляються ще однією великою компанією, Grupo Modelo, зросли на 24% з кінця травня 2022 року. Таким чином броварня намагається регулювати попит.

У червні Heineken Mexico заявила, що у зв’язку з попитом, що зростає, інвестує 1,8 млрд песо в завод з виробництва алюмінієвих банок, а Grupo Modelo в 2021 році оголосила про розширення скляного виробництва.

Малі виробники пива почали активно скуповувати пляшки, щоби їх не витіснили з ринку. Двадцять компаній, що входять до Мексиканської асоціації незалежних крафтових пивоварів (Acermex), закупили 365 тис. скляних пляшок за останній рік.

“Ми знайшли спосіб обійти дефіцит пляшок і банок, але наші витрати збільшилися в середньому на 20-25%”, – уточнюють представники сектору.

Коментувати

Останні новини