Українське пиво

Єврокомісія: Oktoberfestbier можна варити виключно в Мюнхені

Автор: Олег Пивнюк
Єврокомісія: Oktoberfestbier можна варити виключно в Мюнхені

Європейська комісія присвоїла мюнхенському пиву Oktoberfestbier статус географічного зазначення. За правилами, тепер головне пиво фестивалю має бути зварене тільки в Мюнхені – і ніде більше.

Для Октоберфесту місцеві броварі готують спеціальне витримане світле пиво Oktoberfestbier з вираженим солодовим смаком. Вміст алкоголю в ньому становить від 5,8 до 6,3%. За словами експертів, одна з особливостей пива для Октоберфесту полягає у використанні води з мюнхенських джерел, розташованих на глибині 250 м. Також у місті існують свої давні традиції пивоваріння, які багато в чому визначають якість фестивального напою

Раніше Oktoberfestbier був зареєстрованим товарним знаком, але тепер на нього поширюється і статус географічного зазначення для пива. Воно діятиме лише на території Євросоюзу, якщо не буде укладено двосторонніх угод з іншими країнами, які включатимуть це найменування. У ЄС уже зареєстровано такі найменування, як чеське-будейовицьке, мюнхенське та баварське пиво, жатецький хміль, ірландський і шотландський віскі, граппа, узо, коньяк, кальвадос, різноманітні вина (ріоха, шаблі, токай, асті, бароло, к’янті, кава, франчакорта тощо).

У середньому на Октоберфесті випивали по 8 млн літрів пива, але на фестивалі 2022 року гості випили всього 5,6 млн літрів.

Вже відомо, як пройде Октоберфест у 2023 році: гуляння подовжать на два дні, щоб підвищити шанси на окупність заходу, а організатори запровадять систему «сімейних знижок», щоб залучити більше гостей. У 2022 році на фестиваль приїхали 5,3 млн осіб, що набагато нижче, ніж у 2019-му – 6,4 млн осіб.

Коментувати

Останні новини