Українське пиво

У Мюнхені вручили нагороди конкурсу European Beer Star 2022

Автор: Олег Пивнюк
У Мюнхені вручили нагороди конкурсу European Beer Star 2022

У рамках виставки Drinktec у Мюнхені вручили нагороди конкурсу пива European Beer Star. У конкурсі взяли участь 2168 зразків пива із 40 країн. У 73 номінаціях вручили 219 медалей, які вирушили до 21 країни.

Незважаючи на важку ситуацію, в якій зараз перебуває міжнародна пивоварна галузь, ми пишаємося тим, що цього року подолали позначку у 2000 зареєстрованих зразків, — сказав Штефан Штанг, генеральний директор Асоціації приватних пивоварень Баварії, яка організовує конкурс із 2004 року.

Дегустація зразків відбулася на початку серпня і тривала два дні. До журі увійшли 130 експертів із різних країн — пивовари, сомельє, журналісти.

Лідером за кількістю нагород стала Німеччина — 82 медалі, з них 32 золоті, 27 срібних та 23 бронзові. Друге місце посіла Італія — 35 нагород: 10 золотих, 9 срібних та 16 бронзових. Пивоварні зі США вибороли 25 медалей: по 8 золотих та срібних та 9 бронзових. Також серед призерів броварні з Австрії, Бельгії, Китаю, Чехії, Іспанії, Нідерландів, Тайваню, Японії та інших країн.

Найуспішнішою пивоварнею конкурсу стала італійська Birra Perugia: три золоті, дві срібні та одна бронзова нагорода. Яскраво проявили себе німецька Camba Bavaria (два золота, три срібні та одна бронзова медаль) та австрійська Stiegl (одна золота, дві срібні та три бронзові). Крім того, за повним комплектом медалей зібрали італійські Batzen-Bräu та Birrificio Vetra, а також австрійська Ottakringer.

Вчетверте поспіль золото у категорії «IPA у традиційному стилі» отримав сорт Braufactum Progusta. У категоріях пшеничного пива не було рівних Schneider Weisse та Schlossbrauerei Unterbaar – кожна з них виборола по три нагороди. Загалом із 27 нагород у категоріях різного пшеничного пива 21 нагороду здобули німецькі пивоварні, проте сюрпризом стало золото китайської пивоварні Urbrew у категорії «Світлий хефевайцен у південнонімецькому стилі».

Цікаво, що рашистські пивоварні цього року не брали участь: організатори заборонили участь броварням, крім тих, хто публічно висловився проти війни в Україні (але таких не було).

Коментувати