Українське пиво

Баварське пиво перемогло на World Beer Awards 2022

Автор: Олег Пивнюк
World Beer Awards 2022

Щорічно в Лондоні проходить церемонія вручення нагород – World Beer Awards. Загалом у конкурсі беруть участь 3200 сортів пива з 50 країн світу. На цьому заході відбирають найкраще пиво в різних категоріях, а також нагороджують і просувають пивоварні серед споживачів і роздрібних продавців. На конкурсі представлені нагороди як за саме пиво, так і за його дизайн. Цьогоріч у конкурсі брало участь одразу кілька пивоварень із Баварії.

Переможців визначають у таких категоріях: темне пиво, пшеничне пиво, лагер, IPA, світле пиво, ароматизоване пиво, безалкогольне пиво, стаут, портер, найкращі фірмові сорти пива тощо. У кожній категорії нагороджується тільки один переможець. Потім ідуть так звані “переможці стилю”, тобто найкраще пиво у світі для відповідного стилю (це свого роду підкатегорія).

Баварська пивоварня Ayinger посіла перше місце в категорії “найкращий лагер у світі” (Celebrator Doppelbock). Минулого року перемогло пиво від Карлсберг.

Дві інші баварські пивоварні також стали переможцями в підкатегорії лагерів. Пиво Anna Festbier від Greif Bräu отримало титул “найкраще у світі сезонне пиво: Октоберфест і Märzen”, а Mönchnshof Landbier був визнаний “найкращим у світі Дортмундером”. Пивоварні Баварії також були представлені і в низці інших категорій.

Байройтська броварня “Maisel & Friends” визнана найкращою у світі в категорії “пшеничне пиво”.

Пивоварня “Maisel & Friends” змогла завоювати медаль “переможець стилю”. Таким чином “найкраще пшеничне пиво у світі” виробляється в Байройті. Чемпіонський титул завоювало пиво Jeff’s Bavarian Ale.

Пивоварня Weihenstephan нагороджена званням “найкраще кришталеве пиво у світі” в категорії пшеничного пива (Weihenstephaner Kristallweissbier).

Найкраще темне пшеничне пиво у світі – Ayinger Urweiss. Franziskaner також зміг завоювати титул “переможець стилю” за своє безалкогольне пшеничне пиво. Veldensteiner Mandarina Bavaria завоював титул “найкращого у світі пшеничного пива в американському стилі”.

Коментувати