Українське пиво

У Європі через посуху прогнозують зниження врожайності хмелю

Автор: Олег Пивнюк
У Європі через посуху прогнозують зниження врожайності хмелю

Низка європейських країн сильно постраждала від посухи влітку 2022 року — через це врожай хмелю може помітно скоротитися, але не скрізь.

Німецьким хмелярям передбачили зниження обсягів урожаю на 18-20%. У Німеччині страждають ранньостиглі сорти (Hallertau Mittelfrüh, Northern Brewer, Hall, Tradition, Perle). Пізніші сорти можуть «ожити» після обіцяних у серпні дощів. Пропозиція альфа-кислоти також скоротиться.

В інших європейських регіонах склалась схожа ситуація. Чеські фермери після рекордного врожаю у 2021 році цього разу зіткнуться зі зниженням обсягів майже вдвічі: замість 8300 тонн вони зберуть лише близько 4700. Однак у Словенії та Польщі, за даними BarthHaas, очікується незначне збільшення обсягів – з 2100 та 3100 тонн до 25 3200 відповідно.

Запаси сировини у хмелярів та пивоварів допоможуть не допустити дефіциту на ринку, при цьому найпопулярніших сортів може не вистачати. Після пандемії компанії з подвоєною силою взялися за виробництво пива (і навіть перевищили рівень 2019 року) — це означає, що попит на пивоварну сировину буде ще вищим.

Ціни на сировину також зростуть, не лише через врожай, що постраждав від посухи, а й на тлі енергетичної кризи у світі.

Коментувати