Українське пиво

Октоберфест 2022: дати, історія, традиції

Октоберфест 2022

Баварський фестиваль Октоберфест – це набагато більше, ніж пиво. Але і його теж вистачає.

Після дворічної перерви, спричиненої пандемією, Октоберфест знову відбудеться з 17 вересня по 3 жовтня. Найбільший у світі фольклорний фестиваль повернувся до Мюнхена, де він розпочався салютом з 12 гармат, після чого лорд-мер Дітер Райтер відкоркував першу бочку пива на Вісні (розмовна назва ярмаркового комплексу Терезієнвізе).

Після традиційної заяви “O’zapft is!” (баварською – “Пиво є!”) Райтер передав перший літр пива Міністру-президенту Баварії Маркусу Зьодеру.

Хоча 16-денний фестиваль історично пов’язаний з Баварією на південному сході Німеччини, він був прийнятий громадами по всьому світу.

Коли проводиться Октоберфест?

Мюнхенський Октоберфест спочатку проводився протягом 16 днів напередодні першої неділі жовтня. Після об’єднання Німеччини в 1994 році цей графік був змінений: Якщо перша неділя припадає на 1 або 2 жовтня, то фестиваль продовжується до Дня німецької єдності 3 жовтня.

Цього року Октоберфест триватиме з 17 вересня по 3 жовтня 2022 року.

Як святкують Октоберфест?

Пиво, звичайно, є великою частиною Октоберфесту – у 2019 році було спожито майже 7,5 мільйонів літрів пива – і шість оригінальних пивоварень Мюнхена перебувають у центрі уваги. Але є також їжа, народні танці, концерти, атракціони, карнавальні ігри, хода корчмарів Вісна і баварців та туристів, які дефілюють у дірндлах і ледерхозенах.

Хоча Октоберфест найбільше асоціюється з Мюнхеном і Баварським регіоном, його святкують по всьому світу, особливо в регіонах з потужними німецькими громадами.

Звідки походить Октоберфест?

Свято бере свій початок з весілля принца Людвіга Баварського та принцеси Терези Саксен-Гільдбурггаузенської 12 жовтня 1810 року. Мешканці Мюнхена були запрошені відсвяткувати королівське весілля перед міськими воротами на полях, перейменованих на честь нової нареченої на Терезієнвізе (“Луг Терези”). На додаток до рясного частування та випивки, до програми святкувань були включені кінні перегони.

Святкування було повторено в 1811 році, започаткувавши щорічну традицію Октоберфесту. З 1850 року важливим компонентом Октоберфесту є парад: Близько 8000 осіб у традиційному баварському одязі проходять через центр Мюнхена до ярмаркової площі під прапором Münchner Kindl (“Мюнхенська дитина”) – символу, зображеного на гербі міста.

Октоберфест скасовувався щонайменше 26 разів з моменту його заснування, у тому числі під час наполеонівських воєн, Першої та Другої світових воєн, а також востаннє – у розпал пандемії COVID-19.

Коментувати

Останні новини