Українське пиво

Німецькі вчені досліджували пиво, зварене 140 років тому

Автор: Олег Пивнюк
Німецькі вчені досліджували пиво, зварене 140 років тому

Дослідники з Мюнхенського технічного університету знайшли 140-річний лагер, який зберігся у первозданній якості.

Світле пиво було зварене приблизно 1885 року. За його хімічним складом вчені можуть скласти уявлення про культуру пивоваріння наприкінці ХІХ століття. Пляшка була надійно запечатана, зберігалася у вертикальному положенні під стабільним атмосферним тиском та при кімнатній температурі понад 100 років.

У співпраці з платформою Comprehensive Foodomics Platform, яку очолює професор Філіп Шмітт-Копплін на кафедрі аналітичної харчової хімії, вчені проаналізували молекулярний профіль історичного пива. Виявилося, що 140-річний лагер схожий на сучасні продукти, крім того, що за час зберігання хміль сильно окислився. Пивовари суворо дотримувалися правил під час варіння, стежили за бродінням, вибирали певну сировину та дотримувалися «Закону про чистоту пива». Крім того, мікробіологічний аналіз показав, що пиво було фільтрованим – фільтрувальні апарати з’явилися лише за кілька років до виробництва цього зразка.

Досліджували вчені та смак старовинного пива: чотири сертифіковані дегустатори зазначили, що це добре збалансоване та гармонійне пиво з нотами хересу, портвейну та сливи.

Коментувати

Останні новини