Українське пиво

У Японії молодь відмовляється від алкоголю

Автор: Олег Пивнюк
У Японії молоде покоління відмовляється від спиртного

У всьому світі попит на слабо- та безалкогольні напої виріс під час пандемії, коли споживачі почали серйозно цікавитися своїм здоров’ям. За даними IWSR, світова ринкова вартість цього сегмента ринку зросла майже на 10 млрд. доларів у 2021 році.

Зростання популярності безалкогольної продукції особливо помітна у Японії, де молоді споживачі масово відмовляються від спиртного. За статистикою, у 2019 році лише 7,8% японців віком від 20 років регулярно вживали алкоголь. 1999 року ця група була значно більшою — 20,3%.

Зіткнувшись із зниженням надходжень від продажу алкоголю до державного бюджету, податкова служба Японії навіть оголосила конкурс ідей, які допоможуть повернути молодь до вживання алкоголю.

Однак поки що уряд шукає неординарні способи, великі японські компанії йдуть на інші ринки. Asahi заявила, що переорієнтується на американський ринок, як і Suntory, яка планує популяризувати у США алкогольні коктейлі у банках.

Kirin залишається в Японії та розширює лінійку безалкогольних вин, коктейлів та пива, а також БАДів та продуктів для здоров’я. Компанія заявила, що продаж безалкогольного пива в 2022 році зріс майже вдвічі. За даними, Sapporo, у якої продаж слабоалкогольного та безалкогольного асортименту зріс на 20% за перше півріччя 2022 року, попит на звичайне пиво скоротився на 4%.

Представники сектору гостинності також переходять на новий формат роботи. Популярні в Японії «пивні сади» більше не асоціюються лише з пивом – у них дедалі частіше подають безалкогольні напої, такі як вино та коктейлі. Також у країні з’являються «розумні бари», які допомагають гостям перейти на відповідальне споживання.

Коментувати

Останні новини