Українське пиво

Stout – Irish Dry

Ірландський стаут. З’явився на самому початку XIX століття, “відбрунькувавшись” від лондонського портера. Спочатку обидва типи виготовляли на основі чорного солоду, але потім портер перейшов на коричневий сорт, а стаут – на смажений. По суті, історія розвитку стилю – це історія бренду Guinness, оскільки він був першим і залишається головним представником ірландських стаутів.

Основна відмінність стаута від портера – історично він міцніший, “кремовіший” і щільніший, хоча зараз цих вимог дотримуються не так суворо. Ірландський стаут, своєю чергою, ділиться на кілька підвидів: дублінський (більш гіркий), коркський (солодший, виготовляється із застосуванням шоколадного солоду).

Повним набором властивих стилю характеристик володіють тільки розливні версії, бутильований стаут завжди “простіше”.

Ірландський стаут має виразний смажений присмак, водночас солодово-хмелевий баланс може зміщуватися в будь-який бік, залежно від бренду і сорту. У смаку відчуваються нотки кави, шоколаду, зерна, карамелі. Якщо присутній хмелевий профіль, він проявляється землистими і квітковими нюансами, але це не обов’язково. Фініш може бути як сухим, так і солодовим.

Стиль вирізняється дуже темним насиченим кольором, може бути чорним, на просвіт відливає червоними відблисками. Розливні версії утворюють у келиху щільну і стійку піну коричневого кольору.

Ірландський стаут – повнотілий, кремовий, злегка газований, дуже м’який і питкий. У букеті може відчуватися присмак смаженого зерна, але жорсткі та різкі ноти суперечать стандартам стилю.

Українське пиво виду Stout – Irish Dry

Коментувати

Останні новини