Українське пиво

Stout – Oatmeal

Вівсяний стаут. “Медичний” ель, створений для підтримки сил хворих. З’явився в Шотландії наприкінці XIX століття, спочатку виготовлявся на базі вівсяного солоду (укупі з ячмінним), потім у сусло стали просто символічно додавати жменьку вівса. Стиль користувався особливою популярністю в 1920-1930 роках, потім його майже забули і знову відновили ближче до кінця століття на хвилі зрослого інтересу до крафтових сортів.

Вівсяний стаут може бути як інтенсивно солодким, так і досить сухим, солодово-хмелевий баланс залежить від виробника. Додавання вівсянки змінює текстуру напою, роблячи її шовковистою або маслянистою, залежно від відсоткового вмісту вівса.

Як і всі стаути, вівсяний стаут має виражений смажений акцент із чітким солодовим смаком. В ароматі відчуваються тони кави, зерна, фруктів, горіхів. Хміль може проявлятися нюансами землі та квітів, але ці нотки зустрічаються рідко.

Ель вирізняється насиченим темним кольором, у келиху утворює щільну і стійку піну, може бути як матовим, так і прозорим. Букет – складний, з безліччю нюансів і післясмаків. Фініш може бути як солодкуватим, так і середньо-сухим. Може відчутно пощипувати язик.

Українське пиво виду Stout – Oatmeal

Коментувати

Останні новини