Українське пиво

Технологія виробництва темного пива

темне пиво

Темне пиво – це ціла група напоїв, що об’єднує у собі стаути, лагери, елі, портери та інші сорти. Технологія виробництва темного пива – його відмінність від світлих сортів. При виготовленні світлого пива використовується тільки світлий ячмінний солод, у той час як для виробництва темного пива використовують різні види солоду (світлий, темний, палений та карамельний) у різних пропорціях.

Світлий солод пророщують протягом 7-8 днів, після чого висушують 16-24 години за температури 80-85°С.

Для приготування темного солоду ячмінь пророщений сушать 24-48 годин при більш високій температурі, яка може досягати 105°С, в результаті чого солод забарвлюється в коричнево-жовтий колір.

Палений солод отримують методом обсмажування зеленого солоду за температури 210-250°С. В результаті виходить темно-коричневий солод із яскраво вираженим кавовим ароматом. Цей вид солоду застосовують під час виробництва стаутів.

Карамельний солод відрізняється підвищеним вмістом цукрів. Його обсмажують при температурі 120-170°С, у результаті відбувається карамелізація цукру.

Після приготування солоду він подрібнюється на спеціальних дробарках і поєднується з гарячою водою. Так виходить сусло – основний компонент пива. Його фільтрують, кип’ятять із хмелем і упарюють до необхідної концентрації.

Наступний етап – зброджування сусла, яке відбувається за участю дріжджів низового та верхового бродіння. Воно відбувається у дерев’яних чи металевих ємностях, причому, залежно від сорту пива, зброджування може відбуватися у закритій чи відкритій ємності. Нерідко елітні сорти пива зброджуються в бочках із дорогого дерева, що надає пиву характерного аромату.

На завершальній стадії технологія темного пива має на увазі витримку в герметичній ємності протягом кількох десятків діб. У ході витримки збільшується міцність пива та формується його смако-ароматичний букет.

Зрештою, пиво проходить контроль якості, фільтрується, розливається по пляшках або кегах та вирушає на реалізацію.

Коментувати