У Білорусі дозволять робити самогон. Але не всім


У Білорусі дозволять робити самогон. Але не всім
У Білорусі дозволять робити самогон. Але не всім

Радмін Білорусі опублікував постанову, яка вносить зміну до закону «Про державне регулювання виробництва та обігу алкогольної, нехарчової спиртовмісної продукції», повідомляє Telegraf.by.

Згідно з документом , з 21 січня деякі приватники офіційно зможуть робити самогон та інші оригінальні алкогольні напої . Це закріплено у Положенні про умови та порядок включення до переліку юридичних осіб, які здійснюють виробництво оригінальних алкогольних напоїв у культурно-етнографічних центрах, національних парках та заповідниках, інших об'єктах Республіки Білорусь.

У положенні зазначено, що діяльність, спрямована на відтворення повноти білоруських національних традицій, — проведення культурних заходів, екскурсій, майстер-класів з приготування страв національної кухні за старовинними рецептами, ремісничих майстер-класів.

Щоб отримати ліцензію на виробництво та обіг алкогольної продукції потрібно заповнити форму та подати заяву до БЕРЕЗНЯ.

Уточнюється, що заявник має не менше року займатися діяльністю, «спрямованою на відтворення повноти білоруських національних традицій, у культурно-етнографічному центрі, національному парку чи заповіднику, іншому об'єкті Республіки Білорусь, на територіях, яких така юридична особа передбачає здійснювати виробництво оригінальних алкогольних напоїв» .

Нагадаємо, раніше алкоголь могли виробляти лише підприємства. І, як виняток, ще 14 виробників: наприклад, етнографічний музей «Дудутки» та національний парк «Біловезька пуща», Парк історії «Сула», Білоруський державний музей народної архітектури та побуту «Строчиці» та інші за спеціальною ліцензією.