Українське пиво

У Білорусі можуть заборонити розлив пива в ПЕТ-тару понад 1 літр

Автор: Олег Пивнюк
У Білорусі можуть заборонити розлив пива в ПЕТ-тару понад 1 літр

Міністерство природних ресурсів та охорони навколишнього середовища Республіки Білорусь винесло на громадське обговорення проект ухвали Ради міністрів з питань продажу окремих видів товарів.

Проект передбачає обмеження розливу пива та слабоалкогольних напоїв у ПЕТ-тару понад 1 л включно. «Це знизить утворення відходів із пластику і як наслідок вплине на позитивну динаміку негативного впливу від викидів в атмосферне середовище» , — зазначають у Мінприроди.

Проект підготовлений з метою коригування постанови Ради міністрів Республіки Білорусь №703 «Про продаж окремих видів товарів, здійснення громадського харчування та порядок розробки та затвердження асортиментного переліку товарів» від 22 липня 2014 р. та виконання пункту 8 Плану заходів, спрямованих на поетапне зниження використання полімерної упаковки з її заміщенням на екологічно безпечне пакування, затвердженого постановою Ради міністрів Республіки Білорусь №7 «Про поетапне зниження використання полімерної упаковки» від 13 січня 2020 р.

«Зважаючи на світові тенденції, звернені на виробництво екологічної упаковки та актуальність створення в Республіці Білорусь умов, що сприяють зниженню використання поліетиленової упаковки з її заміщенням більш екологічно безпечним пакуванням, у тому числі зі скла та паперу для задоволення потреб у скляній тарі розроблений інвестиційний проект «Створення виробництва скляної тари з використанням інноваційних енергоефективних та ресурсозберігаючих технологій» у ВАТ «Гродненський склозавод» , — йдеться в обґрунтуванні необхідності ухвалення документа.

У Мінприроди зазначають, що реалізація проекту дозволить збільшити потужності з виробництва склотари, розширити асортимент продукції, за рахунок будівництва сучасного виробництва за німецькими технологіями на базі ВАТ «Гродненський склозавод» на 220 тонн на добу, або 220-240 млн штук пляшок на рік. 0,5 л обчисленні. Термін реалізації проекту 2020 – 2022 років.

Громадське обговорення проекту ухвали пройде на білоруському правовому форумі до 28 листопада 2021 р.

Коментувати

Останні новини