Українське пиво

Купуйте українське

Купуй українське

Купуйте українське: вибір вітчизняної продукції як фактор впливу на економіку України

Заклик «Купуй українське» ми бачимо скрізь: на товарах, банерах супермаркетів та маркетплейсів, чуємо від впливових людей. Природньо, що «емоціо» українців та численних друзів нашої країни відгукується на нього. Та чи має рішення купувати вітчизняне раціональну складову? Чи впливає на перемогу та життя пересічних громадян?

Ситуація, у якій опинились українці та економіка України

За даними опитування Advanter Group, станом на 10.06.2022 через повномасштабну війну українська економіка зазнала значних змін: близько 30% підприємств майже або повністю зупинили свою роботу, понад 18% населення держави виїхало за кордон, і водночас рівень безробіття перевищив 30%.

Отже, ми маємо:

1. зменшення попиту та товарообігу через зниження платоспроможності споживачів та їх виїзд закордон;

2. зменшення кількості підприємств, що продовжують діяльність в Україні, через пункт 1 та військові дії;

3. зростання безробіття.

Усе це безпосередньо впливає на економіку України, яка вкрай необхідна нам для захисту від агресора. Тобто держава потребує товарообігу, працевлаштування українців, податків від підприємств, які працюють.

Свої своїх не залишають

Саме національні виробники продовжили активну діяльність навіть в умовах воєнного стану. Поки міжнародні компанії, зважаючи на ризики, призупинили діяльність (як-от McDonalds), українські підприємства роблять усе можливе, аби працювати, виготовляти необхідні українцям товари, сплачувати податки, працевлаштовувати співгромадян, і зрештою спрямовувати кошти на допомогу країні. Адже перемога — спільна, вона є запорукою подальшого процвітання як українських громадян, так і вітчизняного бізнесу, і ба більше, демократичних засад світу.

Інакше кажучи, українські підприємства стали дієвим економічним фронтом, але умова їхнього існування — попит на товари та послуги в Україні та за кордоном.

Відповідь законотворців

Своєю діяльністю українські підприємства довели, що можуть бути міцним фундаментом для економіки держави, її розвитку та обороноздатності. Держава ж відповідно на це реагує: вже запроваджено програму з допомоги переміщення підприємств у безпечніші регіони України, впроваджені нововведення у податкове законодавство та у галузі експорту. Вже представлений на обговорення проект Плану відновлення та модернізації України, у положеннях якого запропонована підтримка та сприяння розвитку вітчизняного бізнесу.

Споживай українське

Отже, у висновку, споживання продукції від українських виробників сьогодні це:

1. працевлаштування по всій виробничій ланці (наприклад, у випадку з виробництвом снеків — задіяння фермерів, безпосередньо працівників заводу, логістів, працівників супермаркету);

2. податки до бюджету України;

3. нагальна благодійна допомога, якої потребує держава, наші захисники та населення.

Тож, аби пришвидшити та максимально наблизити перемогу, точно варто обирати український продукт.

Імпорт

Втім відмова від товарів закордонного виробництва не є метою України. Імпорт також важливий складник ВВП — закордонні товари нам потрібні. Та й суспільство вдячне партнерам, зацікавленим продовжувати та розвивати бізнес на території нашої держави.

Однак війна в Україні чітко окреслила закордонні підприємства, для яких прийнятне фінансування агресії проти України через роботу в рф, та виокремила держави, які підтримують політику окупанта. І товари такого походження навряд мають моральне право бути у споживчих корзинках українців, тим паче поруч із товарами від вітчизняних виробників. А «ворогів» серед товарів загального вжитку багато: австрійські приправи Kotanyi та енергетики Red Bull, хлібобулочні вироби Chipita (виробник круасанів 7Days), які досі представлені в рф; Univer та Hell Energy з Угорщини, яка не підтримує санкції проти загарбника. Для них є гідні альтернативи як серед українських, так і закордонних виробників.

Споживча відповідальність

Ціна, яку вимушена платити наша Батьківщина за свою незалежність, впливає на всіх без винятку. Ми змінюємося — кожен окремо та всі разом. І через ці метаморфози ми впливаємо й на економіку. То чи матиме індивідуальний вибір українців вплив на державу? Факти кажуть, що наша економіка гідно тримає удар навіть за найнесприятливіших умов: станом на травень 2022 року, попри три складних місяці повномасштабної війни, вона продовжувала функціонувати. І ми маємо чимало можливостей для розвитку: географічне положення, доступна сировина та електроенергія, диверсифіковане виробництво та найголовніше — єдину, нескорену, сильну та розумну націю, яка віками робить правильний вибір.

Автор: Андрій Муха, засновник SOS Fund UA

Від редакції Beer.UA: ми також закликаємо свідомих українців не купувати в мережах, які продовжують співпрацювати з росією і сплачувати там податки (а значить, давати гроші на вбивство українців), таких як: Ашан, Metro, Leroy Merlin. Більше тут: https://www.dontfundwar.com/ua/directory

Коментувати

Останні новини