Українське пиво

Як правильно зберігати пиво

как хранить пиво

Як правильно зберігати пиво, щоб у будь-який спекотний день можна було насолодитися смаком улюбленого напою?

Для зберігання пива необхідно вибрати прохолодне місце, наприклад, льох, або інше приміщення, де температура становить від 5 до 10 °C. Також можна недовго зберігати пиво в холодильнику, але за постійної температури, тому що пінний напій не любить температурних стрибків.

Місце зберігання має бути темним і надійно захищеним від потрапляння сонячних променів. Зберігати ємності з пивом потрібно лише у вертикальному положенні, щоб зменшити поверхню окислення дріжджами, які залишаються у пляшці при розливі.

Які види пива підходять для зберігання?

Деякі сорти пива через склад зберігаються гірше, ніж інші. Так, пиво верхового бродіння, наприклад Altbier, солодове пиво або Hefeweizen, при температурі від 15 ° C до 20 ° C ферментується протягом близько трьох днів. Після цього дріжджі піднімаються на поверхню, створюючи ідеальне середовище для розмноження бактерій. Вони не є небезпечними для людини, але смак пива можуть зіпсувати неабияк.

Очевидно, що таке пиво не варто довго зберігати. Його краще вживати свіжим. А от якщо взяти пиво низового бродіння, таке як Pils, Export або Lager, процес його ферментації при температурі від 4 ° C до 9 ° C може займати приблизно тиждень. Оскільки дріжджі осідають на дно, термін зберігання може займати до півроку і більше.

Зауважимо, що сорти темного пива можуть зберігатися довше, ніж світлого.

Найбільший термін зберігання пива з високим вмістом алкоголю, що становить від 6,5% до 7,5%. Таке пиво можна зберігати 3 роки, протягом яких напій набуває нових смакових варіацій, відбувається зменшення хмелевої гіркоти та посилення алкогольного смаку. Після 3-річної витримки напій необхідно вжити. Не варто зберігати напій довше за цей термін.

Коментувати

Останні новини