Українське пиво

Пиво – найшкідливіший напій для мозку

Автор: Олег Пивнюк
Пиво - самый вредный напиток для мозга

Найнебезпечнішим для здоров’я мозку алкогольним напоєм вчені назвали пиво. З’ясувалося, що його вживання на 73% збільшує ризик розвитку геморагічного інсульту.

Як повідомляють останні новини, результати наукової роботи з’явилися у журналі Neurology. Фахівці канадського Науково-дослідного інституту здоров’я населення з’ясували, що навіть помірне вживання алкоголю може збільшити інсульт.

Медики вивчили харчові звички 26 тисяч людей та з’ясували, що алкоголь збільшує ризик виникнення інсульту в середньому на 50%.

Найшкідливішим напоєм стало пиво, вживання якого підвищує ризик розвитку ішемічного інсульту на 21%, а геморагічного – на 73%.

Інсульт є основною причиною смерті та інвалідності у всьому світі. Відомо, що високе споживання алкоголю збільшує ризик інсульту, але існувала певна невизначеність щодо того, чи впливає на це споживання алкоголю у невеликих кількостях – один із авторів дослідження професор Мартін О’Доннел

При цьому вчені підрахували, що п’ять порцій алкоголю на день принаймні один раз на місяць збільшують кількість інсультів на 39 відсотків: на 29 відсотків ішемічного інсульту і на 76 відсотків — геморагічного. Це стосується разової дози в п’ять порцій, які дорівнюють:

  • 5 чаркам горілки або іншого міцного алкоголю;
  • 2,5 келиха пива;
  • половині пляшки вина.

При цьому за словами дослідників, вино не впливає на здоров’я головного мозку. Але це не означає, що його можна пити у необмеженій кількості, попередили співробітники інституту.

Коментувати

Останні новини