Вчений із Нью-Йорка приготував хард-зельцер із йогуртової сироватки


Вчений із Нью-Йорка приготував хард-зельцер із йогуртової сироватки

Вчений-дієтолог Сем Алкейн запустив бренд хард-зельцерів Norwhey. Їх готують на основі йогуртової сироватки.

Завдяки ідеї Сема побічний продукт молочного виробництва можна не викидати, а повторно використати. Сам учений каже, що його винахід «легкий, терпкий, із невеликим фруктовим відтінком» — щось середнє між зельцером та кислим пивом.

Шлях Сема Алкейна до створення Norwhey розпочався у 2016 році, коли Департамент Нью-Йорка з охорони навколишнього середовища попросив вчених знайти спосіб переробляти молочну сироватку. На одну стандартну порцію йогурту припадає три аналогічні порції сироватки: якщо її не переробляти, вона може завдати шкоди природі (молочні виробництва зазвичай зливають відходи у водойми).

Історично йогуртова сироватка вважалася марною через відсутність у ній білка. При цьому в ній містяться вітаміни, мінерали та електроліти молока (кальцій, калій, цинк, магній та вітамін B5).

Сем Алкейн — експерт у галузі бродіння та мікробіології, а також колишній співробітник пивоварної компанії Miller, тому він одразу подумав про створення нового пивного продукту. Він хотів перетворити цукор із сироватки на спирт.

На першому етапі вчений досліджував природу бреттів — дріжджів, що містяться у винах, комбучі та бельгійському пиві — та їхню реакцію на лактозу. Алкейн отримав грант від Ради з просування молочної продукції у штаті Нью-Йорк та Міністерства сільського господарства США.

Norwhey – хард-зельцер у скандинавському стилі. Є історичні підтвердження того, що в Ісландії сироватку від скиру (кисломолочного продукту, схожого на сирний сир) використовували для створення алкогольного напою, – уточнює Алкейн.

Його продукт виробляється шляхом додавання в сироватку ферменту лактази, який розщеплює лактозу на глюкозу та галактозу. Ці цукру зброджуються звичним у пивоварінні способом. Поки що Norwhey представлений у трьох смаках — імбирному, цитрусовому та ягідному.

Схожі записи: