Краєзнавець новосибірського музею хоче дати друге життя стінам пивзаводу


Краєзнавець новосибірського музею хоче дати друге життя стінам пивзаводу

Співробітник Новосибірського музею Костянтин Голодяев пропонує дати друге життя руїнам, які залишилися від пивзаводу «Конкурент», який був побудований в 1910 році. 4 червня він домовився з співробітниками інспекції з охорони пам’яток з’їздити туди найближчим часом.

Залишки будівлі були виявлені в Кіровському районі. У XX столітті на заводі працювало по документам всього п’ять чоловік, проте головний пивовар здобув освіту в Празі. Завод випускав в рік до десяти тисяч 12-літрових відер пива. Перевага підприємства було в тому, що воно продавало жителям продукцію за зниженими цінами – відро максимум 1,5 рубля, при тому що ново-миколаївський завод «Відень» ставив ціну до 1,80 руб.

Завод має величезне значення для області, тому краєзнавець стурбований його долею:

– Залишки корпусу знаходяться на самому початку вулиці Магнітогорській. Це прямокутник розміром приблизно 20 на 60 метрів. На жаль, збереглися лише кути будівлі, бокова стіна і один з аркових прорізів. Все вже поросло деревами, поруч організувалася стихійне звалище. <…> Місце це може стати дуже вигідним для Новосибірська. Там можна відкрити ресторан, пункт прокату спортивного інвентарю, і так далі. Збережені стіни дуже товсті – там Бутова кладка, а це не цегла. Якщо ці стіни з’єднати якимось сучасним будівельним матеріалом, то ми отримаємо прекрасне вінтажну будівля з основою з столітніх каменів, – вважає Костянтин Голодяев.