Українське пиво

CR Beer викупить китайського виробника байцзю

Автор: Олег Пивнюк
CR Beer

Китайська компанія CR Beer (China Resources Beer) викупить 55-відсоткову частку в компанії, що спеціалізується на виробництві байцзю, за 1,7 млрд доларів.

Байцзю – традиційний китайський алкогольний напій, найбільш близький до горілки.

Пивоварна компанія China Resources Beer уклала угоду про викуп 55,19% акцій китайського виробника байцзю Guizhou Jinsha Jiaojiu Winery Industry. CR Beer збільшить капітал компанії на 1,03 млрд юанів (141,70 млн доларів), після чого отримає 4,61% акцій виробника міцного алкоголю, а потім викупить ще 50,58% акцій за 11,27 млрд юанів (1,5 млрд доларів) за допомогою дочірнього підрозділу Jinsha Jiaojiu.

За першу половину 2022 року Guizhou Jinsha Jinsha Jiaojiu Winery Industry відзвітувала про чистий прибуток у розмірі 670 млн юанів (93,3 млн доларів) – з 2021 року компанія подвоїла цей показник.

За словами представників CR Beer, зараз угоду розглядають антимонопольні органи.

2021 року CR Beer уже придбала 40% акцій Shandong Jingzhi Liquor Co., іншого китайського виробника байцзю, вклавши в компанію додаткові 1,3 млрд юанів.

CR Beer зосередилася на викупі брендів байцзю на тлі споживчої невизначеності в Китаї: попит на пиво за останні роки значно знизився. За допомогою міцних напоїв компанія сподівається диверсифікувати бізнес.

Коментувати