Українське пиво

Oettinger несподівано закриває пивоварню у Готі

Автор: Олег Пивнюк
Oettinger несподівано закриває пивоварню у Готі
Oettinger несподівано закриває пивоварню у Готі

Oettinger, одна з найбільших німецьких пивоварних груп, закриє одну зі своїх чотирьох пивоварень у Німеччині наприкінці 2022 року. Виробництво підприємства потужністю 1,3 млн. гектолітрів у Готі буде перенесено на інші пивоварні групи, як повідомила компанія. Очікується, що 196 працівників втратить роботу.

У заяві йдеться, що таким чином компанія реагує на «негативну динаміку обсягів продажу на ринку пива останніми роками та змінює своє позиціонування в майбутньому».

У минулому Oettinger була відома своїм оптимізованим виробничим процесом та відмінною логістикою, а також відмовою від будь-якої підтримки продажів та маркетингу. Це дозволило компанії продавати своє пиво за нижчою ціною із пристойною маржею. У компанії також був сильний експортний та ліцензійний бізнес. З 2008 року пиво Oettinger виробляється за ліцензією у Росії, і з 2011 року та інших країнах Східної Європи.

В останнє десятиліття конкуренція на німецькому ринку пива, що скорочується, стала набагато відчутнішою. Продукція Oettinger опинилася між безіменними дисконтними марками знизу та брендами пива преміум-класу за зниженими цінами зверху.

Експортний та ліцензійний бізнес постраждав від пандемії та війни в Україні, а також від західних санкцій проти Росії.

До того ж, сім'я власника розпалася після несподіваної та раптової смерті спадкоємця та керуючого директора Дірка Коллмара у травні 2014 року у віці всього 50 років. Дірк придбав ділянку в Готі, невдовзі після падіння Берлінської стіни в 1991 році і передав більшу частину управлінських функцій зі штаб-квартири компанії в баварському селі Еттінген у місто в Тюрінгії. Після смерті Дірка розгорілася суперечка між його матір'ю Інгрід Коллмар та сестрою Пією Коллмар, з одного боку, та його вдовою Астрід Коллмар та двома її синами, з іншого.

Зрештою справу було передано до суду, який дійшов висновку в жовтні 2017, що баварська гілка сім'ї з Інгрід Коллмар та її дочкою Піа Коллмар отримує назад близько 75% акцій компанії, а тюрингська філія з Астрід Коллмар та двома її синами залишилися з рештою 25%. У 2019 році Пії та Інгрід Коллмар вдалося викупити частку невістки та двох її синів та відновити повний контроль над пивоварною групою.

Хоча закриття пивоварного заводу в Готі було вимушеним, проте цей крок все ж таки став несподіванкою, оскільки минулого року Oettinger відсвяткувала своє 30-річчя в Готі та інвестувала близько 2,5 мільйонів євро в нову систему укладання банок на піддони та оновлення складів.

Прем'єр-міністр Тюрінгії Бодо Рамелов назвав цей процес у Twitter «неймовірним скандалом». За його словами, пивоварня в Готі — це «компанія з хорошим менеджментом, яка має понад 220 високооплачуваних робочих місць, економічно стабільна, що приносить прибуток і випускає здебільшого (екологічно чисті) напої у зворотній тарі. Тепер вони хочуть отримати більше прибутку від напоїв в одноразовій тарі. Це знищує компанію та навколишнє середовище».

Коментувати

Останні новини