Українське пиво

Україна приєднається до «митного безвізу» ЄС із 1 жовтня 2022 року.

Автор: Олег Пивнюк
Україна приєднається до «митного безвізу» ЄС із 1 жовтня 2022 року.

Об’єднаний комітет Конвенцій про спільний транзит (NCTS) та спрощення формальностей ухвалив офіційне рішення запросити Україну приєднатися до них з 1 жовтня 2022 року.

Україна стане 36-ою державою-учасницею Конвенції.

«Митний безвіз» – це більш швидке переміщення товарів між країнами Європейського регіону, менше бюрократії на самій митниці, менше можливостей для зловживань, обмін даними із сусідніми митницями фактично в режимі реального часу», – пояснив український прем’єр.

Він нагадав, що для України це вже четвертий «безвіз» у 2022 році після «енергетичного безвізу» у березні і «транспортного» та «економічного» влітку.

Нагадаємо, Україна розпочала застосування NCTS з листопада 2020 року в пілотному режимі, а з березня 2021 року розпочато етап національного застосування NCTS.

За даними Мінфіну, станом на липень 2022 року в системі NCTS вже зареєстровано понад 1100 трейдерів, близько 4500 працівників митниці, подано понад 5500 декларацій, 13 компаніям надано статус фінансового гаранта, розпочато надання українським підприємствам спеціальних транзитних.

У липні Європейська комісія ухвалила рішення про запрошення України до Конвенції про процедуру спільного транзиту (NCTS) та до Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами.

Коментувати

Останні новини