Українське пиво

Топ-10 цікавих фактів про німецьке пиво

ТОП-10 фактів про німецьке пиво

Вашій увазі пропонується десять цікавих фактів про німецьке пиво:

1. Традиційний рецепт
У відповідності з Баварським законом про чистоту пива, прийнятому в 1516 році, для виробництва цього напою повинні використовуватися лише вода, ячмінний солод, дріжджі і хміль. З 1987 року в Німеччині стали продавати пиво, виготовлене в країнах ЄС з додаванням інших інгредієнтів. Самі німецькі пивовари досі варять пиво за традиційним рецептом.

2. Берлін – столиця пива
Особливо багато пивоварень в Берліні. В останні роки пивоварінням стали активно займатися і іммігранти. Особливою славою в німецькій столиці користуються такі пивоварні, як Schoppe Bräu, Heidenpeters, Ale Mania, BrauKunstKeller, Crew Republic.

3. Німці – чемпіони світу?
У всьому світі виробляється 15 тисяч сортів пива. Третина з них – в Німеччині. Тут налічується півтори тисячі пивоварень. Однак невідомо, чи є німці чемпіонами світу за споживанням пива. За статистикою, на душу населення в ФРН припадає близько 110 літрів пива в рік. Тим часом, в Чехії щорічно виробляється до 150 літрів пива на душу населення. Інша справа, що багато йде на експорт.

4. Місцеві особливості
Замовляючи у німецькому ресторані пиво, вкажіть конкретний сорт. Інакше вам обов’язково подадуть один з місцевих: в Мюнхені – традиційне для баварців пшеничне пиво (Weizenbier), в Кельні – кельнське пиво (Kölsch), а в Гамбурзі – пиво бренду Astra. Проте дюссельдорфський місцевий альтбір (Alt-Bier), наприклад, у кельнських пивних замовляти марно: Кельн і Дюссельдорф поглядають один на одного зверхньо.

5. Пиво з правильного посуду
Для кожного сорту німецького пива призначена особлива посудина. Kölsch, наприклад, п’ють зі спеціальних тонких склянок (Kölner Stange) місткістю 0,2 літра, пшеничне Weizenbier – з високих півлітрових або літрових келихів, розширених догори, а Pils – з келихів у формі тюльпана.

6. Міцні сорти
У більшості сортів німецького пива міститься приблизно п’ять відсотків алкоголю. Однак в Баварії пити пиво потрібно обережно. У виробленому місцевому пиві вміст алкоголю становить часом шість відсотків. Між іншим, традиційний баварський сніданок доповнює келих світлого нефільтрованого пива (Helles). Тому не дивуйтеся, якщо в Мюнхені вас їм будуть пригощати саме вранці.

7. Пивні коктейлі
Не всі німці надають перевагу пиву в чистому вигляді. Змішувати його з іншими напоями в Німеччині люблять навіть витончені гурмани. Найпопулярніший пивний коктейль – це радлер (Radler). До його складу входять пиво і лимонад. Дехто також любить суміш пива з кока-колою.

8. Пиво на берлінський лад
Що стосується приготування пивних коктейлів, то більше всіх, мабуть, тут змагаються берлінці. У столичних ресторанах вам можуть запропонувати берлінське біле пиво (Berliner Weisse) навіть в поєднанні з сиропом з малини або підмаренника запашного. Напій набуває яскраво-рожевого або отруйно-зеленого кольору. Подають його в широких чарках з тонкого скла.

9. У Німеччині пити пиво можна майже скрізь
На відміну від багатьох інших країн, у Німеччині пити пиво дозволяється навіть прямо на вулиці. Проте в громадському транспорті Кельна та Берліна вживання алкоголю, в тому числі і пива, заборонено.

10. Пивні пляшки не викидаються
Захист навколишнього середовища для німців – одна з найважливіших задач. Німеччина дійсно залсужила звання чемпіона світу з утилізації відходів і переробці сміття. У ФРН пляшки з-під пива та інших напоїв, як правило, не викидаються, а здаються назад в магазин. У вартість товару включено заставу за тару.

Коментувати

Останні новини