Українське пиво

Антимонопольний комітет відхилив претензії "Карлсберг Україна" до "Оболоні"

Автор: Олег Пивнюк
Антимонопольний комітет відхилив претензії "Карлсберг Україна" до "Оболоні"

Антимонопольний комітет не виявив недобросовісну конкуренцію у діях компанії «Оболонь», яка виробляє пиво «Київське». Як повідомляється в повідомленні комітету, на столичного виробника поскаржилася компанія “Карлсберг Україна”, яка випускає пиво “Львівське 1715”.

Заявник вважав, що його опонент під час випуску «Київського» неправомірно використав зовнішнє оформлення пляшки, тому його продукція має схожі позначення із оформленням упаковки пива «Львівського 1715». На думку Карлсберг Україна, використання цього оформлення без його дозволу може призвести до змішання діяльності суб’єктів господарювання.

Також заявник надав заперечення щодо реєстрації Укрпатентом знаків для товарів та послуг «Оболоні» у вигляді загального виду кол’єретки. У відповідь Укрпатент повідомив АМКУ, що ці позначення підлягають реєстрації, оскільки вони не є тотожними або схожими настільки, що їх можна сплутати і ввести в оману споживача.

Як доказ своєї позиції заявник також подав до АМКУ висновки експертів, які проаналізували кол’єретку (етикетку на шийці пляшки) пива «Київське» та пива «Львівське 1715», а також результати соціологічного опитування.

«Оболонь» також надала АМКУ висновки експертів із зовнішнього оформлення пляшки загалом та результати опитування споживачів, які свідчили про відсутність можливості сплутування.

Комітет під час розгляду справи проаналізував надані сторонами докази та додатково дослідив повний дизайн пляшок пива «Київське» та «Львівське 1715». У результаті було виявлено, що, незважаючи на певну схожість кольорів, загалом пляшки мають низку відмінностей.

Зокрема, це розміри пляшок, вага вмісту пляшки (0,45 та 0,6 літра), матеріал, колір та форма пляшки (зелене скло та коричневий пластик), відсутність етикетки на пляшці пива «Київське».

Також за результатами проведеного комітетом опитування 314 споживачів було встановлено, що переважна більшість добре розрізняє згадані торгові марки пива. Зокрема, словесний елемент «Львівське 1715» визнано добре відомим знаком в Україні, як і комбіноване позначення «Оболонь» і кожен із них має високий ступінь впізнавання.

На думку АМКУ, при оцінці подібності оформлення продукції слід оцінювати загальний вид товару (упаковка продукції в цілому), а не окремих його елементів.

У результаті комітет визначив, що тривале провадження діяльності підприємствами на території України, великий масштаб реалізації продукції на ринку слабоалкогольної продукції, зокрема пива, призводить до асоціації споживачем продукції, що виробляється «Оболонню» та «Карлсберг Україна», лише з цими виробниками, крім можливості сплутування досліджуваної продукції двох підприємств.

Оскільки докази, які є у справі, не можуть свідчити про недобросовісну конкуренцію заводу «Оболонь» щодо «Карлсберг Україна», на засіданні 7 липня АМКУ прийняв рішення закрити провадження у відповідній справі.

Коментувати

Останні новини