Українське пиво

Калуська броварня достроково закрила сезон варіння пива

Автор: Олег Пивнюк
Калуська пивоварня

Калуська пивоварня — найстаріший завод з півтисячолітньою історією, початок роботи якого датується 1565 роком.

Як зазначив директор підприємства Микола Худевич, з початку повномасштабного вторгнення росії процес пивоваріння був призупинений. 27 лютого фахівець з Німеччини повинен був відремонтувати обладнання, але через війну не приїхав. Тому калушани були змушені самі привозити складові з-за кордону і ремонтувати.

Були проблеми і з хмелем, який завод купує в українських та чеських виробників. Тільки наприкінці березня підприємство відновило процес, йдеться на офіційній Facebook-сторінці міського голови Андрія Найди.

На сьогодні бровар випускає 12 сортів пива. Тут створили нові сорти з фруктовим смаком та з тоніком і працюють над модернізацією виробництва — оновили відділ варки. Проте, як і колись, варять пиво на живому вогні. Кажуть, що в Україні тільки два заводи дотримуються такого способу. Родзинкою підприємства є старовинний млин, який досі використовують.

Технологія виготовлення — класична, яка триває 35-40 днів, залежно від сорту. Процес бродіння триває від 7 до 14 днів. Закваска доброджує у підвальних приміщеннях 21 день. Калуські бровари використовують тільки натуральні складники: цукор, солод, воду, ячмінь. Розлив здійснюють у скляну пляшку та ПЕТ-пляшку.

Потужність виробництва cкладає 700-800 декалітрів готового продукту на сезон, який зазвичай триває з лютого по серпень. Цього року сезон значно скоротився: розпочався у травні і в липні вже завершився.

Раніше калушани постачали продукцію по всій Україні. Через війну поставки значно скоротилися.

Коментувати

Останні новини