Українське пиво

Пивоварні Європи перебувають на межі закриття

Автор: Олег Пивнюк
Пивоварні Європи перебувають на межі закриття через дефіцит газу та енергетичну кризу

Європейські пивовари побоюються, що з початком зими їм доведеться закритися — ціни на газ та електроенергію зростають з кожним днем, а постачальники розривають контракти.

Бельгійська броварня Huyghe, розташована в комуні Мелле, вперше за сторіччя може зупинити виробництво через енергетичну кризу. Пивоварня, що випускає пиво під маркою Delirium Tremens, не витримує 13-кратного зростання цін на скраплений вуглекислий газ, який використовується для виробництва пива.

Проблеми торкнулися й інших бельгійських пивоварів, і галузь побоюється, що вони поширюватимуться далі. «Пару місяців тому галузь працювала як швейцарський годинник, — каже голова Бельгійської асоціації пивоварів Крішан Маудгал. — Через цю ситуацію зі зростанням цін на газ ситуація послідовно поширилася по всьому ланцюжку постачання».

Представники компанії Carlsberg також заявили, що їм доведеться скоротити або повністю зупинити виробництво пива в Польщі через нестачу CO2.

Ймовірно, пивоварним компаніям було б простіше пережити кризу, піднявши ціни на продукцію, але в умовах, що склалися, споживачі теж скорочують свої витрати. Це створює замкнене коло, з якого виробникам пива буде складно вибратися.

Прем’єр-міністр Бельгії Олександр де Кро впевнений, що економіка Європи може сильно постраждати через «ефект доміно», спричинений кризою. У групі ризику опинилися не лише пивовари, а й інші представники харчової промисловості.

Коментувати

Останні новини