Українське пиво

Чеські пивоварні підвищать ціни на пиво

Автор: Олег Пивнюк
Чеські пивоварні підвищать ціни на пиво

Plzeňský Prazdroj, найбільший чеський пивоварний завод, з 1 жовтня підвищує ціни на більшість продуктів приблизно на 8%, у середньому на 1,7 крон за пінту. Про це повідомив представник заводу Зденек Коварж. За його словами, причиною подорожчання пива, в першу чергу, є витрати на енергію і упаковку, що стрімко зростають.

«У середньому це 8%, а інфляція, тобто зростання споживчих цін у річному обчисленні, у червні та липні перевищила позначку 17%», — сказав Коварж. За його словами, пивоварня, як і вся чеська економіка, бореться з постійним зростанням цін на сировину, що значно прискорюється в останні місяці.

«Найвище зростання відбулося на електроенергію та газ. Зросли ціни на паливо та матеріали для виробництва упаковки, такі як скло та алюміній. Також зросли ціни на пивне обладнання, яке пивоварня надає пабам та ресторанам безкоштовно», – сказав Коварж.

Prazdroj підняв ціну на розливне пиво в середньому на одну крону за пінту у квітні цього року. Подорожчали бренди, такі як Pilsner Urquell, Radegast, Gambrinus, Velkopopovický Kozel та Birell. Ціни на пляшкове та баночне пиво не змінилися. Вже тоді броварня пояснила це зростанням витрат на енергію, упаковку та сировину, пише Aroundprague.

Через підвищення цін на електроенергію подорожчає також пиво на пивоварні Budějovický Budvar та пивоварні Primátor у Наході.

З 1 вересня броварні Staropramen підвищать ціни на більшість сортів розливного та танкового пива в середньому на 5,4% порівняно з поточними цінами. З 1 жовтня ціна на пляшкове та банкове пиво також зросте в середньому на 5,9%. Про це повідомила прес-секретар компанії Дениса Мільбахрова. За її словами, у зв’язку з ситуацією, що склалася на ринку сировини та енергії, компанія зіткнулася з істотним зростанням собівартості в останні місяці.

Пивоварня Nachod Brewery Primátor також розглядає питання щодо підвищення цін на свою продукцію через збільшення витрат на енергію та упаковку. За словами директора броварні Петра Калужі, зараз вони аналізують ситуацію. «Ми не можемо уникнути підвищення цін, намагатимемося бути максимально конкурентоспроможними. Зараз я не можу сказати, наскільки ми підвищимо», – сказав Калужа.

Коментувати

Останні новини