Українське пиво

Ціни на чеське пиво зростуть у середньому на 5%

Автор: Олег Пивнюк
Ціни на чеське пиво зростуть у середньому на 5%

Чеські броварні підвищують ціни. За словами представника компанії Plzeňský Prazdroj, на цей крок керівництво пішло через подорожчання енергії та пакувальних матеріалів.

Витрати на енергію та упаковку (скло та алюміній) зросли на 8%, а інфляція в Чехії за червень та липень 2022 року перевищила 17%.

Також компанія Plzeňský Prazdroj заявила про підвищення цін на обладнання для пабів та ресторанів – деталі систем розливу та посуд.

У квітні цього року Plzenský Prazdroj підвищила ціни на розливне пиво – в середньому, на 1 крону (2,47 рубля) за 0,5 літра. Коригування торкнулося всіх брендів, у тому числі Pilsner Urquell, Radegast, Gambrinus, Velkopopovický Kozel та Birell. Ціни на пляшкове та баночне пиво тривалий час залишалися незмінними.

Інфляційний тиск вплинув і на роботу мікропивоварень. Голова Чесько-Моравської спілки мікропивоварень Міхал Волдржих упевнений, що ціни на пиво зростуть після зборів першого врожаю хмелю у 2022 році. Частина компаній підніме ціни, щоби підтримати конкуренцію на ринку.

Staropramen виявилася серед компаній, які також зіткнулися зі зростанням витрат на сировину, упаковку та енергію. З 1 вересня пивоварні доведеться скоригувати ціни на розливне пиво щонайменше на 5,9%, а в майбутньому це торкнеться і пляшкового пива. У жовтні 2022 року підвищенням цін займуться Holba, Litovel і Zubr, які входять до групи Pivovary CZ.

Коментувати

Останні новини