Українське пиво

Як обвал фунта позначиться на ціні пива в Британії

Автор: Олег Пивнюк
Курс фунта

Зниження курсу фунта буде загрожувати ціні пива, оскільки експерти попереджають, що вартість імпортного хмелю продовжить зростати.

Британський фунт впав до історичного мінімуму по відношенню до долара США, знизивши ціни на пиво і похитнувши довіру на ринку.

Вчора стерлінг досяг найнижчого рівня по відношенню до долара з моменту децималізації в 1971 році, впавши більш ніж на 4% до 1,03 долара на початку торгів в Азії, перш ніж він відновив свої позиції до 1,07 долара.

Експерти попереджають, що зворотний ефект від падіння фунта до паритету з доларом, безсумнівно, призведе до ще більшого зростання вартості товарів, що потенційно може погіршити кризу вартості життя.

Генеральний директор пивоварної компанії Carlsberg Marston Пол Девіс в інтерв’ю програмі “Сьогодні” на BBC Radio 4 заявив, що падіння курсу фунта до рекордно низького рівня “викликає занепокоєння” у пивному секторі.

Цей крок, який призведе до подорожчання продукції, що імпортується до Великобританії, і, як наслідок, до підвищення цін для споживачів, був “тривожним” для британської пивної промисловості, оскільки багато хмелю імпортується з інших країн.

Ця новина з’явилася після того, як консалтингова компанія CGA, що займається дослідженнями в галузі харчових продуктів і напоїв, нещодавно попередила, що ціни на пиво досягнуть піку в 9 фунтів стерлінгів за пінту до кінця року.

Девіс пояснив: “Багато хмелю, який використовується в цій країні, насправді імпортується, і багато з них, особливо для крафтових пивоварів, імпортується зі Штатів. Зміни валюти насправді викликають занепокоєння у промисловості, і, звичайно, люди п’ють багато імпортного пива з Європи, і курс євро по відношенню до фунта – це також те, за чим ми дуже уважно спостерігаємо в даний момент”.

Вчора фунт також знизився по відношенню до євро, впавши приблизно на 6% по відношенню до валюти єврозони за останній місяць.

Девіс пояснив: “Звичайно, все буде рости. Я б сказав, що як галузь, ми, як правило, використовуємо британський ячмінь і багато британського хмелю, але, звичайно, якщо ви п’єте подвійний IPA, який вимагає багато хмелю Citra та інших сортів хмелю зі Штатів, в якийсь момент це повинно бути передано як замовнику, так і споживачеві, якщо ціни настільки нестабільні”.

За словами Кантара, інфляція в секторі роздрібної торгівлі продуктами харчування зросла на 12,4% в серпні, оскільки харчова промисловість вже постраждала від зростання цін на енергоносії. Однак, в той час як супермаркети швидко сфокусували асортимент на переважно британських продуктах, галузі, які покладаються на інгредієнти, вирощені в інших країнах, швидше за все, відчують скорочення.

Генеральний директор Aldi Джайлз Херлі заявив під час нещодавнього інтерв’ю: “Близько 75% того, що ми продаємо, походить з Британських островів, тому ми певною мірою захищені. Ми також захищені довгостроковими угодами, але у нас є продукти, такі як товари широкого вжитку з Азії, які купуються в доларах в Азії. Однак зараз ми намагаємося зрозуміти, яким буде будь-який вплив, але вважаємо, що ще занадто рано говорити про те, що може статися”.

Тіньовий канцлер Рейчел Рівз звинуватила канцлера Квасі Квартенга і прем’єр-міністра Ліз Трасс у нерозважливій грі з фінансами Великої Британії, про що вона заявила в ефірі радіостанції Times: “Вони грають не з власними грошима, вони грають з усіма нашими грошима, і це безрозсудно і безвідповідально, а також вкрай несправедливо”.

На тлі кризи прожиткового мінімуму та проблем, пов’язаних з вартістю пива, яке використовує імпортні інгредієнти, а також СО2, який також постраждав від дефіциту, та проблем з транспортуванням імпортного пива, пов’язаних з оформленням документів на кордоні після Brexit, світло в кінці тунелю для пивного сектору, схоже, не надто проглядається.

Коментувати

Останні новини