Українське пиво

Пиво має вирішальне значення для економіки Південної Африки

Автор: Олег Пивнюк
Пиво Південної Африки

Згідно з дослідженням, проведеним на замовлення південноафриканських пивоварень, пандемія коштувала Південній Африці 30% її сектора крафтового пива, і на відновлення бізнесу знадобиться більше двох років.

Виступаючи в Кейптауні на презентації дослідження, генеральний директор Пивної асоціації Південної Африки Патрісія Піллай описала збиток з точки зору продажів, робочих місць і зростання, який зазнала галузь.

Вона пояснила, як постраждав сектор під час розпалу карантину через Covid-19, і підкреслила, що після того, як ключовий виробник солоду, а також ще багато ресторанів та інших торгових точок були змушені закритись, це негативно вплинуло на психічне здоров’я людей.

У передумові промови було детально описано, як уряд повинен брати на себе відповідальність за свої галузі під час кожної кризи, а не ігнорувати свій бізнес, підкресливши, що Південна Африка була однією з небагатьох країн, які заборонили продаж алкогольних напоїв через карантинні обмеження через Covid.

За словами Піллєй, з сектором необхідно консультуватися щодо рішень, які впливають на нього – тим більше, що результати дослідження показали, що пивоварна промисловість, яка має фундаментальні зв’язки з сільським господарством, є таким важливим внеском у життя громад по всій країні.

Результати дослідження продемонстрували, що пиво зробило внесок у валовий внутрішній продукт (ВВП) у розмірі 71 мільярд рандів (приблизно 154 млрд грн) у 2019 році, або 1,3% ВВП, і що 249 000 робочих місць, або приблизно одне робоче місце з 66, було підтримано галуззю в тій чи іншій формі. Крім того, вона зазначила, що пивоварний сектор також сплатив близько 43 млрд рандів (приблизно 93 млрд грн) податків до бюджету протягом того ж року.

Незважаючи на його внесок в економіку і підтримку робочої сили, Піллей зазначила, що сектор, який лише хотів бути частиною вирішення проблем в країні, був очорнений таким чином, що навіть банки не надавали йому кредити, оскільки вважалося, що виробництво пива – це “гріх”.

Завершуючи свій виступ, пані Піллей наголосила, що пивна галузь прагне політичної визначеності у питаннях, які впливають на неї, і що уряд повинен чітко визначити ступінь підвищення митних та акцизних зборів у довгостроковій перспективі, а також запровадити однаковий підхід до митних та акцизних зборів за вмістом алкоголю в різних видах алкогольних напоїв, щоб дозволити галузі планувати подальші інвестиції.

Як повідомляється, головний економіст компанії Econometrix Азар Джаммін зазначив, що підвищення акцизів на пивну галузь може мати дуже незначний вплив на найбільшу фінансову проблему уряду – подолання соціальної та економічної нерівності.

Джаммін сказав, що сподівається вирішити цю проблему за допомогою базового доходу, але це буде коштувати від 400 до 500 млрд. рандів на рік, щоб забезпечити 40 млн. людей 1000 рандів на місяць, і пояснив, чому базовий дохід є недоступним, оскільки підвищення ПДВ може принести лише близько 60 млрд. рандів на рік додатково, в той час як податок на багатство може принести лише 20-30 млрд. рандів додатково для бюджету країни.

Джаммін додав, що єдиний спосіб зменшити безробіття та збільшити податкову базу для вирішення проблеми – це проведення урядом структурних реформ, які, за його словами, просуваються дуже повільно.

Генеральний директор Південноафриканської пивоварної компанії Річард Ріветт-Карнак підтримав виступ Піллай та погодився з тим, що дослідження та його висновки є важливими, оскільки, коли уряд запровадив заборону на продаж алкоголю через пандемію, пивоварна галузь не мала жодних доказів, щоб показати, наскільки це було важливо для широкої громадськості, але зараз спостерігається набагато більше залучення та розуміння.

Коментувати

Останні новини