Українське пиво

Калуський пивний завод

ТОВ Калуш Бровар Дистриб’юшен (Калуський пивзавод) — підприємство харчової промисловості України, зайняте у галузі виробництва та реалізації пива. Розташоване у місті Калуші Івано-Франківської області. Одне з найстаріших пивоварних підприємств України.

Довгий час роком заснування пивзаводу у Калуші вважався 1649. Пізніше були знайдені архівні документи, які свідчать про існування у місті пивоварного виробництва щонайменше у 1565 році, тож наразі історію підприємства прийнято вести саме від цієї дати. Відомо, що за часів Австро-Угорщини продукція броварні продавалася навіть у віддалених від Галичини містах імперії. З 1870 року власником броварні у Калуші було товариство Muhlstein, Spindel i Weissmann. 1890 року при підприємстві було збудовано солодовню, яка й донині продовжує забезпечувати підприємство солодом власного виробництва.

У березні 2005 року майновий комплекс підприємства “Калуський бровар” був викуплений київською компанією-інвестором, яка передала його в оренду створеному в Калуші ТОВ “Карпати плюс 2004”. Саме новий власник стабілізував фінансовий стан підприємства та почав процес модернізації виробництва, оновлення та розширення асортименту продукції, активізації маркетингових зусиль. У результаті цих заходів було відновлено присутність калуського пива на ринку Івано-Франківщини та сусідніх з нею областей. А зараз пиво місцевого виробництва можна побачити у магазинах всіх великих міст України.

Пиво на Калуському пивзаводі варять у власній солодовні з власного солоду, дотримуючись технології парового варіння. Процес бродіння та добродження відбувається у пивних підвалах, збудованих ще за Австро-Угорщини, і триває від 25 до 60 днів, залежно від виду пива. Особливістю калуського пива є те, що воно не підгазовується штучною вуглекислотою, а насичується нею природнім шляхом під час тривалого бродіння. Вода, яку використовують для пивоваріння – гірського походження. Завдяки своїм природнім властивостям вона пом’якшує солодово-хмільний смак.

Продукція Калуського пивного заводу (ТОВ Калуш Бровар Дистриб’юшен)

Асортимент пива пивоварні “Калуський пивний завод”

Коментувати

Останні новини