Портлендський пивовар винаходить новий стиль крафтового пива


Портлендський пивовар винаходить новий стиль крафтового пива - Forbes

Кевін Дейві не соромиться називати себе батьком холодного IPA.

«Я придумав термін, придумав стиль, зварив перше пиво і помістив його на етикетці», — каже Дейві, пивовар світлого пива Wayfinder Beer у Портленді, штат Орегон. «Звичайно, я придумав назву».

Дейві зварив свій перший холодний IPA, який отримав назву “Relapse”, ще у 2018 році. Пізніше пиво було перейменоване на Original Cold IPA. Він відрізняється від туманного IPA Нової Англії та більш традиційного IPA Західного узбережжя.

«Холодний IPA головним чином відрізняється від IPA з Нової Англії, оскільки в ньому використовується дуже велика кількість ферментованих допоміжних речовин, таких як кукурудза або рис, які полегшують тіло, на відміну від неферментованих допоміжних речовин, таких як пластівці пшениці, овес або мальтодекстрин, які посилюють тіло”, – каже він. «Як і West Coast IPA, він агресивно гіркий і міцний у алкоголі — вище 7%. Але, на відміну від West Coast IPA, тут не використовується карамельний солод і більш чистий профіль дріжджів».

Смак холодного IPA чистіший і чіткіший, ніж IPA із західного узбережжя, і має менш карамельний смак, каже Деві.

Деякі пивні експерти стверджують, що холодний IPA – це не новий стиль, а скоріше нова маркетингова стратегія для IPL (India pale Lager). Дейві та інші пивовари холодного IPA кажуть, що вони неправі.

«Не дай Бог пивовару вигадати новий стиль!» — вигукує Дейві. «Я думаю, що багато людей пробували наш холодний IPA, намагалися зробити підробку та не дуже добре виходило. Інші просто думають, що це IPL. Він виглядає, пахне та смакує інакше, ніж IPL».

Джош Пфрім, пивовар і співзасновник сім’ї пивоварів pFriem у Худ-Рівер, штат Орегон, вважає Дейві за те, що він надихнув на холодний IPA pFriem.

«Холодний IPA — це все, чим хотів бути IPL», — каже Пфрім. «Коли IPL були популярні, їх здебільшого варили з точки зору пивовара. Багато пивоварів брали свої рецепти IPA і просто кидали в них світлі дріжджі. Результат, як правило, був далеким від традиційного пивоваріння лагеру. Геніальність холодного IPA полягає в тому, що він створений з точки зору пивовара. Його слід варити як традиційний лагер, а не як ель».

Дві пивоварні в Колорадо, Joyride Brewing і Westbound & Down, минулого року співпрацювали над холодним IPA і назвали його Too Cold for Texas. Співзасновник Joyride Дейв Берген розуміє, чому деякі можуть подумати, що це IPL.

«Цініку в мені, безумовно, подобається думка, що холодний IPA – це ребрендинг IPL, особливо тому, що IPL відносно рідкісні, а чудові приклади ще більш рідкісні», – каже Берген. «Але я думаю, що вони різні. Загалом IPL – це IPA з використанням світлих дріжджів. У холодних IPA наголошується на хрусткості, в основному використовується пільснерський солод, можливо, трохи кукурудзи чи рису, щоб підсушити його, або, можливо, навіть хороша доза декстрози. Вони світи окремо? Ні, але я думаю, що вони досить контрастні, щоб виправдати різні номенклатури».

Холодний IPA «п’ється по-іншому, ніж IPL і IPA із Західного узбережжя», — каже Ян Ходковскі, головний пивовар Denver’s Our Mutual Friend Brewing Company, яка випустила Dream Burner, свій перший холодний IPA у березні. «Він має фруктові, соснові та цитрусові аромати Західного узбережжя, але питкість пілснера».

Пивоварна компанія WeldWerks Brewing Company в Грілі, штат Колорадо, випустила Chill, свій перший холодний IPA минулого року, і повторно випустила його 29 липня. Це було 7% ABV і варилося з цитра, Ельдорадо та хмелю Strata.

«Це пиво «далеко від IPL», — каже Скіп Шварц, головний пивовар. Щоб приготувати Chill, WeldWerks ферментує два сорти пива, одне зі штамом елю та інше зі штамом лагеру, а потім центрифугує обидва в резервуарі з контрольованою температурою.

Денверська Strange Craft Beer Company також співпрацювала з Westbound & Down у створенні холодного IPA минулого року. Головний пивовар і співвласник Strange Craft Тім Майерс порівнює смак холодного IPA та IPA Західного узбережжя.

«Коли я думаю про IPA West Coast, моє перше враження — це інтенсивна, стійка гіркота хмелю», — каже Майєрс. «Зазвичай я відчуваю це піднебінням і часто відчуваю гіркоту в горлі ще довго після того, як я закінчив пінту. Аромат хмелю також інтенсивний. Холодні IPA також повинні мати інтенсивний хмелевий аромат і смак, але зазвичай набагато меншу хмелеву гіркоту. Характеристики солоду, швидше за все, будуть легшими, ніж у великого IPA із західного узбережжя».

Схожі записи: