Ціни на пиво у Великобританії значно випереджають інфляцію


Ціна на пінту зашкалює. Ось чому ціни на пиво у Великобританії значно випереджають інфляцію - CNBC

Середня вартість пінти пива у Великій Британії з 2008 року зросла на 70% значно випередивши інфляцію — і деякі лондонці розлучаються з 8 фунтами стерлінгів (9,70 доларів або 380 гривень) за 568 мл бурштинового нектару.

Згідно з даними консалтингової компанії CGA, середня вартість пінти зросла з 2,30 фунтів стерлінгів у 2008 році до 3,95 фунтів стерлінгів у 2022 році, хоча ціни різко відрізняються в різних місцях. З 2021 по 2022 рік середні ціни зросли на 15 пенсів, майже на 4%, що стало найбільшим річним зростанням з 2008 року.

Середня ціна пінти в Лондоні цього року досягла приголомшливої позначки в 8,06 фунтів стерлінгів, що є найвищим показником CGA, коли-небудь зафіксованим, тоді як найнижча ціна в середньому по країні становила 1,79 фунтів стерлінгів у пабі в Ланкаширі, на північному заході Англії.

Інфляція у Великій Британії досягла 40-річного максимуму в 9,4% у червні та, як очікується, перевищить 13% у жовтні, посилюючи історичну кризу вартості життя в країні та спонукаючи Банк Англії здійснити найбільше підвищення процентної ставки з 1995 року.

Багато пабів і закладів стурбовані тим, що споживачі все частіше залишатимуться вдома.

Пол Болтон, клієнтський директор із напоїв у Великій Британії в CGA, сказав CNBC, що поєднання проблем із ланцюгом постачання, нестачею персоналу, стрімкими витратами на електроенергію, затяжними боргами часів пандемії та загалом високою інфляцією збільшують витрати постачальників, які потім потрібно покласти на споживача.

Франсуа Зонневіль, старший аналітик напоїв Rabobank, сказав CNBC, що ціни зростають у всьому ланцюжку собівартості, починаючи з ячменю.

«Ціна на ячмінь зросла та подвоїлася з 2021 року. На це є дві причини: одна полягає в тому, що врожай у Північній Америці був дуже поганим через поганий клімат, тому не було багато запасів для початку, а потім у нас був конфлікт у Чорноморському регіоні», — сказав він.

Пивовар із Суффолка каже, що поєднання різкого зростання витрат на енергію, робочу силу та сировину стискає бізнес і підвищує ціну на пиво.

Історично склалося так, що коли ціни на зерно зростали, фермери компенсували це, вирощуючи більше посівів наступного року, але більш широка сільськогосподарська інфляція також завдає тиску на ферми, випереджаючи навіть 40-річний максимум у 9,4% загальної інфляції у Великобританії.

«Тоді як наша звичайна інфляція становить 8,9%, (сільськогосподарська) інфляція для наших підприємств становить десь понад 22,23%», — пояснив Річард Герст, власник Hirst Farms у Саффолку.

«Це, очевидно, залежить від цін на нафту, паливо – наше дизельне паливо для тракторів подорожчало більш ніж у три рази, що порівняно набагато більше, ніж пальне для доріг».

Герст сказав, що ферма також зіткнулася зі значним зростанням вартості робочої сили, дефіцит впливає на сільськогосподарську галузь по всій країні, а також витрати на добрива.

«Витрати на добрива наступного року зростуть втричі – зараз ми купуємо добрива втричі більше, ніж минулого року. Наші хімічні ресурси збільшуються, а також лише витрати на експлуатацію техніки, чи то запасні частини, чи фактично лише вартість покупки техніки Все це зросло набагато більше, ніж 9 або 10% нормальної інфляції».

Однак ячмінь не є основними витратами, які виникають під час процесу пивоваріння – насправді він становить лише близько 5% ціни пива у розливі. Як повідомили CNBC аналітики та бізнес-лідери, найбільші витрати походять від роботи, упаковки та енергії.

«Я думаю, що якщо ви подивіться на сам процес пивоваріння, він споживає багато енергії – і ціна на енергію зросла – але найважливішим є, мабуть, упаковка», — сказав Сонневіль.

«Упаковка становить приблизно від 25 до 30% собівартості пива, а скляна тара, скляні пляшки, містять витрати енергії близько 25% від своєї вартості, тому те, що ціни на газ зараз у 10 разів вищі, ніж два роки тому, має величезний вплив на вартість пивоваріння».

Його коментарі були повторені Енді Вудом, генеральним директором пивоварного заводу Adnams із Саффолка, який сказав CNBC, що зростання цін на енергоносії, яке спостерігає компанія, «викликає сльози».

«При варінні пива або дистиляції спиртних напоїв потрібно кип’ятити багато води, тому для досягнення цього стану потрібно багато енергії, хоча за ці роки ми впровадили чимало інновацій, щоб обмежити вплив цього», — пояснив він.

Вуд сказав, що після Brexit і пандемії посилення ринку праці у Великій Британії також чинить тиск на підвищення заробітної плати, який, ймовірно, посилиться через ескалацію кризи вартості життя в країні.

«Найбільші витрати, які ми маємо, — це наша заробітна плата», — додав він.

Більше того, геополітичні перешкоди, з якими стикаються підприємства по всьому ланцюжку постачання, навряд чи скоро вщухнуть.

«Тож у нас є вторгнення Росії в Україну, у нас є енергетична криза, яку це спричинило, у нас є криза з продовольчим постачанням, зерном, олією, такими речами, а потім… ми чуємо в ЗМІ що Китай, можливо, з тугою дивиться на Тайвань, тож я думаю, що геополітична ситуація не стає легшою, тож я думаю, що ці речі залишаться», – сказав він.

Питання для компаній, за словами Вуда та Сонневіля, полягає в тому, скільки з цих витрат вони можуть покрити, скільки потрібно перекласти на споживачів, і як підтримати маржу в умовах кризи вартості життя, не змушуючи споживача залишатися вдома і ставити під загрозу обсяги споживання.

Пивовари, як правило, мають довгострокові контракти та хеджування, щоб забезпечити плани на випадок майбутнього зростання цін, тобто не всі їхні витрати повністю відображаються на даний момент і, отже, не відразу перекладаються на споживачів.

«Я думаю, що якщо ви подивіться на ціну пива, яку ми сплачуємо, то існує ризик, що вона зросте, тому що через ці довгострокові контракти на пивоварні існує відстаючий ефект від витрат», — сказав Сонневілль.

«Я думаю, що у пивоварів є надія, що ціни впадуть. Ми не бачили цього в газі — ми бачили там більше санкцій, і ціни на газ фактично зросли за останні три дні — але ми бачили, що зерно ціни трохи знизилися, і є надія, що так буде й надалі».

Вуд зауважив, що споживчі настрої та поведінка вже почали змінюватися з урахуванням вищих цін у барі.«Ми, звичайно, бачимо, як люди виходять раніше ввечері, випивають напої, вечеряють, а потім повертаються додому», — сказав він. «Ми бачимо, як люди, можливо, п’ють два бокали, а не три, і, можливо, п’ють келих вина, а не пляшку вина, тому ми бачимо певні зміни в поведінці споживачів, у цьому немає сумнівів».

Це знайшло відображення в останньому споживчому аналізі CGA, який виявив, що продукти преміум-класу та місця, які пропонують особливо унікальний досвід, збільшують свою частку в торгівлі.

«Насправді йдеться про те, щоб переконатися, що споживачі розуміють, що вони отримають справжні враження, коли вийдуть на вулицю, і тому вони будуть щасливіші платити за це, коли вийдуть, тому що ми знаємо, що споживачі сказали нам, що вони віддадуть пріоритет їжі та випивці поза домом з точки зору наявного доходу над такими речами, як свята, над такими речами, як одяг», – сказав Болтон. «Тож ми знаємо, що є справжній апетит повернутися туди та витратити гроші».

Схожі записи: