Українське пиво

63 працівника Carlsberg зараз в лавах української армії

Автор: Олег Пивнюк
Carlsberg Ukraine

Як тільки почалася повномасштабна війна, генеральний директор Carlsberg Ukraine перебував в епіцентрі важкого протистояння. В екстремальних умовах йому доводилося координувати бізнес та дбати про понад 1300 співробітників компанії.
Олег Хайдакін – генеральний директор бізнесу Carlsberg в Україні. Коли лютневого ранку росія (країна-терорист) вторгається в Україну, він з родиною перебуває у своєму будинку в Гостомелі, північному передмісті Києва.
Вранці сім’я намагалася виїхати з цього району, але всі дороги були перенавантажені величезними чергами машин.
«Ми прийняли рішення не покидати своє помешкання, оскільки бачили ризик, що росіяни атакують місто, поки ми стоятимемо у заторі».
Територія, де живе Олег Хайдакін, у перші тижні війни була центром запеклих боїв між російськими та українськими військовими. А сусіднє місто Буча стало місцем одних із найжорстокіших військових злочинів на європейській землі з часів Другої світової війни.
Під рев гелікоптерів і вибухів Олег Хайдакін залишився у рідному домі разом із родиною. Саме звідси і в таких умовах продовжував керувати українським бізнесом Carlsberg, у якому працює понад 1300 людей.

Нове життя Carlsberg

Це історія ведення бізнесу в зруйнованій війною країні з усіма страхами та невизначеністю, які випливають з цього.
Carlsberg є однією з найбільших данських компаній, представлених в Україні, з трьома великими пивоварнями, розташованими із заходу на схід країни. Сьогодні всі три пивоварні працюють. Така ж ситуація у більшості данських компаній, які працюють у зруйнованій війною країні.

Перші дні вторгнення

За кілька місяців до вторгнення Carlsberg Ukraine провела оцінку ризиків щодо напруженості, що наростала між росією та Україною. Тоді ризик повномасштабного вторгнення вважався найменш вірогідним сценарієм. Однак плани на випадок непередбачених обставин також були розроблені заздалегідь.
«Ми зупинили все виробництво на наших трьох пивоварнях, вжили важливих заходів безпеки та розпочали евакуацію працівників. Нашим першочерговим завданням була безпека наших колег».
Три пивоварні Carlsberg Ukraine розташовані у Львові поблизу польського кордону на заході, у столиці – Києві та на сході в місті Запоріжжя. Співробітники як з Києва, так і з Запоріжжя евакуйовувалися разом із сім’ями на захід України або поза межі країни, де співробітники Carlsberg Poland зустрічали їх на кордоні. У Львові компанія підготувала місця для розміщення 500 осіб.
Наразі, за словами Олега Хайдакіна, ніхто зі співробітників не загинув, але нещодавно йому повідомили, що один колега поранений, але загрози для життя немає.
«Усі наші співробітники живі, і я молюся, щоб усі були живі, коли закінчиться війна», – каже він.

Лідерство Carlsberg

В околицях Гостомеля бої загострюються в перші дні війни, і саме звідси працює Олег Хайдакін.
«У перші дні було дуже важливо показати, що ти тут. Ти зі своїми людьми. Кожному потрібна була якась підтримка», – каже він і продовжує:
«Я сам отримав підтримку. Я спілкувався кілька разів на день зі своїм власним керівником Ларсом Леманном і щодня з Кєєсом ет’Хартом. Приємно бути впевненим, що ти не один. 3 березня до нас приїхали українські військові і сказали, що російські війська вже зовсім близько і ми повинні поїхати. Ми одразу покинули наш будинок».
Родині вдалося переїхати до Львова. Там вони пробули майже два місяці. Росіяни покинули цю територію на початку квітня, але лише на початку травня в цьому районі відновили електрику, газ та інтернет.

Відновлення роботи Carlsberg

У перші тижні війни діє масштабна заборона на продаж алкогольних напоїв, вводиться комендантська година та закривається переважна більшість підприємств на більшій частині країни. Але в міру того, як російські війська були відкинуті, а бойові дії зміщалися на схід, у країні поступово починає відновлюватися життя.
Для Carlsberg Ukraine це також відбувається поетапно. Спочатку пивоварня відкривається у Львові, потім у Києві і влітку в Запоріжжі. Але відновити великий бізнес у зруйнованій війною країні непросте завдання.
«Логістика була повністю зруйнована — нам просто не вистачало вантажівок. Не вистачало палива. Не вистачало сировини, упаковки. Більшість наших постачальників – українські, адеякі з них були в містах, де йшла війна».
У тому числі кілька постачальників розміщувались у Харкові, який тривалий час був полем битви.
«Ми почали будувати нові ланцюжки поставок, і сьогодні це майже стабілізувалося. У нас практично є доступ до всієї сировини та продуктів, тому ми можемо виробляти пиво», – говорить Олег Хайдакін, якому, однак, довелося скоротити портфель продукції та оновити його.
Хоча в країні все ще триває війна і невизначеність залишається високою, Олег Хайдакін дозволяє собі дивитися вперед.
«Ми оптимісти. Тому ми також думаємо про те, як нам розвивати наш бізнес далі – навіть зараз, в умовах війни».
Ось чому він зараз витрачає багато часу на те, щоб зрозуміти, як споживачі змінюють свою поведінку внаслідок війни. Водночас він стає все ближчим до своїх співробітників.
«Навіть у мирний час наші співробітники є найціннішим активом компанії. А під час війни це взагалі пріоритет номер один», – каже він.

Оригінал інтерв’ю за посиланням: https://borsen.dk/nyheder/virksomheder/bryggerichef-horte-raketterne-slaa-ned-63-af-hans-ansatte-kaemper-i-ukraines-haer

Коментувати

Останні новини