Українське пиво

Повернення Budvar на російський ринок немислиме

Автор: Олег Пивнюк
Пиво Budvar

Відновлення експорту Budějovice Budvar до росії (країна-терорист) наразі немислиме, заявив міністр сільського господарства Зденек Некула. Він відреагував на більш ранню заяву директора пивоварні Петра Дворжака про те, що в середньостроковій перспективі Budvar необхідно повернутися на російський ринок, щоб не втратити свою торгову марку, повідомляє портал idnes.cz.

Дворжак раніше заявляв, що йому вдалося врегулювати всі попередні зобов’язання і претензії з росією, які, включно з поворотними бочками, становили понад мільйон євро (понад 40 мільйонів грн). Цього року Budvar експортувала на росію лише частину того, що експортувала в попередні роки.

Росія є одним із п’яти основних експортних ринків із часткою щонайменше десяти відсотків експорту. Минулого року Budvar виробив рекордні 1,8 млн гектолітрів пива, що на 4,6% більше, ніж торік, і експортував понад 1,3 млн гектолітрів пива, експорт зріс на 11,3% у річному обчисленні.

За словами Дворжака, пивоварня повинна вирішити ситуацію в середньостроковій перспективі, щоб не втратити свою торгову марку на російському ринку.

Він також зазначив, що на російському ринку залишається низка пивних брендів, зокрема Anheuser-Busch InBev, яка продає пиво під брендом Budweiser.

“У майбутньому було б дуже ризиковано надовго йти з російського ринку. У нас є і негативна історична паралель з 1939 роком, коли Будейовицький Будвар пішов з американського ринку в неспокійний передвоєнний час, і ми втратили там нашу торговельну марку донині”, – сказав він.

У Мінсільгоспі заявили, що розуміють прагнення директора пивоварні поводитися як порядний домогосподар, але в ситуації, що склалася, про повернення на російський ринок не може бути й мови. Некула також підтримує єдину позицію уряду Чехії, який різко критикує російську агресію в Україні.

“Бувають ситуації, коли бізнес і економічні інтереси повинні поступитися місцем єдиній позиції всіх країн, які засуджують нічим не виправдану агресію росії проти України і особливо звірства, вчинені російською армією. Тому за нинішньої розстановки я не можу уявити будь-які переговори з боку Budvar з приводу експорту на росію, і я поясню це директору”, – сказав він.

У відповідь на заяву міністра пивоварня заявила, що становище компанії на російському ринку не змінюється. “Відновлення ділових відносин із російськими партнерами не стоїть на порядку денному до повного припинення російської агресії”, – додав Дворжак.

Коментувати

Останні новини