Українське пиво

Одна пляшка пива на день може покращити мікробіом вашого кишечника

Автор: Олег Пивнюк
Одна пляшка пива на день може покращити мікробіом вашого кишечника

Одна пляшка пиво на день може покращити мікробіом вашого кишківника – показує нове дослідження з Португалії.

У пілотному дослідженні, опублікованому в журналі “Сільське господарство та харчова хімія”, чоловіки, які випивали одну пляшку алкогольного або безалкогольного лагеру на день протягом 4 тижнів, покращували різноманітність кишкового мікробіома – скупчення мікробів, що живуть у кишечнику.

Більш різноманітний кишковий мікробіом пов’язаний із нижчим ризиком серцевих захворювань, діабету та тяжкої форми COVID. Таким чином, заохочуючи бактеріальну різноманітність, пиво може допомогти запобігти цим наслідкам, йдеться в дослідженні.

Висновки виділяються на тлі зростаючої кількості свідчень того, що будь-який рівень алкоголю, навіть у невеликих чи помірних кількостях, не є корисним для вас. Це дослідження показує, що пиво, що випивається один раз на день, може принести користь кишковому мікробіому незалежно від вмісту в ньому алкоголю, хоча безалкогольне пиво все ж таки може бути більш здоровим вибором.

“Існує безліч міфів про пиво”, – говорить автор дослідження Ана Фаріа, доктор медичних наук, клінічний дієтолог з Медичної школи NOVA в Лісабоні, Португалія. “Ми вважаємо, що важливо знати вплив помірного вживання цього напою”.

Надання нового значення «пивному кишечнику»

Для дослідження 22 здорових чоловіків віком від 23 до 58 років були випадковим чином поділені на дві групи. Одна група випивала 11 унцій безалкогольного лагеру щодня протягом 4 тижнів, а інша пила лагер із 5,2% алкоголю.

Після закінчення 4 тижнів аналізи зразків крові та калу виявили збільшення більш ніж 20 видів корисних бактерій у травному тракті чоловіків обох груп. Дослідники повідомляють, що в жодній із груп не спостерігалося значних змін у масі тіла, жирових відкладеннях, рівні цукру в крові чи холестерині ЛПНГ.

Пиво багате на корисні сполуки, які називаються поліфенолами, які зменшують запалення та окислення в кишечнику. За словами Фаріа, це створює гарне середовище для зростання корисних бактерій.

Було також з’ясовано, що ферментовані продукти підвищують різноманітність кишкового мікробіома, а це означає, що мікроорганізми, що утворюються в результаті бродіння пива, також можуть зробити свій внесок.

Чи є пиво корисним?

Ці результати відповідають та суперечать попереднім дослідженням, присвяченим впливу пива на мікробіом кишечника. Одне дослідження, опубліковане в журналі “Алкоголь” у 2020 році, показало, що у чоловіків та жінок віком від 21 до 53 років, які випивали 12 унцій безалкогольного пива на день протягом 30 днів, спостерігалося збільшення різноманітності мікробіоми кишечнику. Але в окремій групі, яка пила пиво із вмістом алкоголю 4,9%, такого ж покращення не спостерігалося.

Чому отримано різні результати? Це може бути пов’язано з відмінностями у людях, яких вивчали, пояснює Хемлал Нірмалкар, доктор філософії, автор дослідження 2020 року та мікробіолог за індексом маси тіла. І той факт, що люди, які брали участь у дослідженні, жили в різних спільнотах, також міг вплинути, зазначили португальські дослідники у заяві для ЗМІ. Але безалкогольне пиво, мабуть, збільшує мікробну різноманітність людей в обох дослідженнях з усіх напрямків, зазначає Нірмалкар. На даний момент це означає, що безалкогольне пиво, ймовірно, краще для здоров’я кишечника, хоча потрібні додаткові дослідження.

«Певно, має бути більше досліджень у цій галузі з різними сортами пива та різним вмістом алкоголю», — каже Нірмалкар.

Коментувати

Останні новини