Українське пиво

Як Siemens сприяє руху пива на Октоберфесті

Автор: Олег Пивнюк
Як Siemens сприяє руху пива на Октоберфесті

Мюнхенський Октоберфест повернувся після дворічної перерви. Цього року найбільший у світі пивний фестиваль відвідає рекордна кількість людей з усього світу. Насамперед, ці відвідувачі шукають одне: свіже пиво.

У середньому за двотижневий фестиваль у барах розливається близько восьми мільйонів літрових кухлів пива. Це загальновідомі факти. Але як саме працює логістика пива? Як пиво потрапляє у крани всередині наметів Октоберфесту? І як господарі можуть забезпечити надійне зберігання пива свіжим та прохолодним?

Оскільки з міркувань захисту навколишнього середовища не використовується система охолодження, пиво, що залишилося в резервуарах після завершення денної порції починає нагріватися. Температура в системі, що складається з бака та контуру, підвищується до 2°С на добу. Ось чому ці параметри також необхідно враховувати при щоденному доливанні баків. Завантаження всіх операційних даних у хмару через MindSphere показує як обсяги, що споживаються, так і обсяги, що залишилися в резервуарах. Потім ця цінна інформація може бути використана визначення точної кількості, необхідного для поповнення резервуарів.

Щоб забезпечити постійну подачу пива, в деяких з найбільших наметів, таких як намет Paulaner, що вміщає понад 8000 гостей, використовується пивний контур: прохолодний напій надходить у намет зі швидкістю 25 см на секунду від величезних баків, деякі з яких вміщують десятки тисяч літрів. В результаті з кожного крана можна відбирати до 15 літрів за хвилину.

Кількість пива, яке необхідне для щоденного заповнення бака, визначається за допомогою складного рішення, що включає компоненти Інтернету речей та програмне забезпечення від Siemens. Подібний спідометру «кружкомір» надає оператору пивного намету всю необхідну інформацію з одного погляду: кількість пива, швидкість потоку, температуру та тиск у трубопроводах. Ці дані забезпечують основу для точного планування та стабільної якості продукції.

З 2010 року підземна кільцева лінія постачає намет Paulaner пивом із трьох резервуарів, кожен об’ємом 28 000 літрів. Лінія підключається до чотирьох кутів намету, щоб доставити пиво туди, де воно буде розлите.

Завдяки централізованій системі баків автоцистерна може заповнити систему з одного місця. Раніше цистерни встановлювалися індивідуально у наметі, тому танкеру доводилося неодноразово зупинятися, щоб наповнити кожну окремо пивом. Тепер для заповнення одного бака потрібно лише 35 хвилин. Якщо всі три порожні, весь процес заповнення займе лише близько 100 хвилин замість семи годин.

Скільки потрібно долити, розраховується за допомогою розумного рішення, що складається із компонентів IoT (інтернет речей) та програмного забезпечення від Siemens.

У підсумку:

  • Власники наметів завжди знають важливі деталі: температуру пива, тиск у лініях та рівень наповнення, тому вони можуть ухвалювати правильні рішення.
  • Скорочується час простою. Повідомлення про стан та рівень заповнення пивних резервуарів та трубопроводів можуть бути надіслані потрібним співробітникам, щоб можна було швидко та надійно вирішити потенційні проблеми.
  • Планування стало простіше. Точне знання обсягу фактично проданого пива означає, що кількість, необхідне заповнення резервуарів наступного дня, можна спланувати з більшою точністю.
  • Забезпечується стабільна якість продукції. Наскрізний контроль усіх ключових параметрів гарантує, що пиво доходить до кранів максимально швидко та з потрібною температурою.

Коментувати

Останні новини