Українське пиво

Перше у світі пиво з гідропонного хмелю

Автор: Олег Пивнюк
гидропонный хмель

Дослідники повідомили про успішне створення пива з хмелю, вирощеного в приміщенні майже без ґрунту і води.

Вчені з компанії Ekonoke повідомили в журналі Nature про виробництво першого у світі пива з хмелю, вирощеного за допомогою гідропоніки. Ця технологія дає змогу скоротити кількість води і субстрату, необхідного для росту рослин.

Виробництво компанії являє собою три повністю закритих приміщення, розташованих недалеко від Мадрида. На всіх об’єктах вчені контролюють безліч чинників, зокрема, наприклад, освітлення, температуру, вологість, рівень вуглекислого газу і фотосинтез.

Спеціальні датчики, якими обладнана кожна рослина, попереджають про всі можливі інциденти, які можуть призвести до проблем. Наприклад, дослідники дізнаються про несправності або витік у системі зрошення до того, як це позначиться на рослинах.

Для виробництва в таких умовах потрібна мінімальна кількість субстрату (ґрунту) для прикріплення коренів. Крім того, в теплицях реалізовано рециркулюючу систему зрошення, яка дає змогу економити воду і повторно використовувати всі ресурси, необхідні для росту рослин.

Компанія Ekonoke розробила свою систему для виробництва зелені, наприклад, листя салатів. Ці ресурси поставляються по всьому світу з 2016 року. Тепер вони звернули увагу на хміль. Ця культура має великий попит у всьому світі, але її якість і кількість сильно залежать від клімату та інших факторів. У контрольованій внутрішній системі можна отримувати чотири врожаї на рік замість одного – і без використання пестицидів, зазначає директор компанії.

У співпраці з пивоварною компанією Hijos de Rivera дослідники випустили обмежену серію пива Respect! з першого врожаю.

Коментувати

Останні новини