Українське пиво

Leffe стикається із закликами до бойкоту, оскільки продовжує співпрацю з росією

Автор: Олег Пивнюк
Пиво Leffe

Leffe стикається із закликами до бойкоту, оскільки війна в Україні впливає на бельгійську пивну галузь. Рішення підприємства варити свій бренд на росії (країна-терорист) викликало різку реакцію в Бельгії та за її межами.

Один з найбільш знакових бельгійських пивних брендів зіткнувся із закликами до бойкоту після того, як керівництво розпочало виробництво на пивоварних заводах по всій росії, через кілька місяців після вторгнення росії в Україну.

Пиво Leffe зараз виробляється на семи російських пивоварних заводах AB InBev Efes, спільним підприємством AB InBev і турецького виробника пива Anadolu Efes, згідно з повідомленням в твіттері Бельгійсько-Люксембурзької торгової палати на росії на початку цього місяця.

Ця новина, що з’явилася через тривалий час після того, як багато західних компаній закрили магазини і заводи на росії під величезним тиском громадськості, викликала негативну реакцію в Інтернеті і призвела до закликів до бойкоту.

“Випадок з пивом “Лефе” говорить багато про що”, – заявив у четвер речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко. “У Бельгії зростає кампанія за бойкот цього продукту, яка виходить від його найбільш лояльних споживачів”.

Катя Ющенко, дружина колишнього президента України Віктора Ющенка, розкритикувала AB InBev, навіть звинувативши компанію в “підтримці геноциду”.

“Як же західні європейці люблять читати іншим лекції про корупцію, коли самі обирають гроші замість моралі. Бойкотуйте пиво #Leffe”, – написала вона в твіттері.

Рішення спільного підприємства змусило його материнську компанію AB InBev намагатися виправити зростаючу PR-катастрофу. Пивоварний гігант, який володіє 24-відсотковою часткою в Anadolu Efes, створив спільне підприємство AB InBev Efes 50 на 50 з турецькою компанією в 2018 році.

Anadolu Efes не відповіла на запит про коментар, а спроби зв’язатися з керівництвом спільного підприємства не увінчалися успіхом.

Відповідаючи на питання, чи виступає компанія проти рішення варити Leffe на росії, представник AB InBev заявив, що підприємство активно прагне продати свою частку в підприємстві своєму турецькому партнеру, а також призупинити свою ліцензію на продаж певних брендів.

Фірма, що базується в Льовені, покинула російський ринок через кілька тижнів після початку війни в Україні. У квітні компанія заявила, що продає свою 50-відсоткову частку у спільному підприємстві з Anadolu Efes, і очікує, що в результаті цього втратить 1,1 мільярда доларів. Але, незважаючи на те, що в квітні компанія заявила, що веде “активні переговори” з Anadolu Efes про купівлю частки, про продаж ще не було оголошено.

Пиво, як і інші продукти харчування, не є об’єктом європейських санкцій проти росії, якщо вони не виробляються у співпраці з особами або суспільствами, на яких поширюються санкції.

У Бельгії ця новина викликала обурення місцевих політиків, які стверджують, що бренд все ще належить пивоварному гіганту, а отже, залишається інструментом заробляння грошей.

“Це піднімає етичні та моральні питання”, – сказав Франсуа Дескенес, валлонський депутат, який входить до складу комітету з питань сільського господарства і є членом опозиційної партії Les Engagés.

AB InBev – не єдина західна компанія, яка намагається розірвати російські зв’язки. Французький нафтовий гігант TotalEnergies намагається дистанціюватися від свого спільного підприємства “Тернопільнафтогаз” з російською фірмою “Новатек”. Компанія Uber все ще шукає покупця на свою частку у спільному підприємстві з російською технологічною компанією Yandex.

Коментувати

Останні новини